4e afd. 27 oktober 1983 111 De door Nevanco en Wilma ingediende voorstellen heffen veel problemen op die naar de mening van de projectgroep in hun plannen voorkwamen. De voorstellen komen grotendeels aan de geleverde kritiek tegemoet. In het voorstel van Van Wijnen blijven een aantal door de project- groep als matig beoordeelde zaken onopgelost liggen. Conciusie Met de projectgroep zijn wij uiteindeiijk van mening dat het plan van Nevanco Woningbouw b.v. de meeste mogelijkheden biedt voor een be- vredigende en qua karakter bij Heemstede passende invulling van het gebied Blekersvaartweg/Burg. van Lennepweg. Een bevredigende situatie zal eerst dan bereikt zijn als binnen de gestelde financiële voorwaarden en onder behoud van de gepresenteerde stedebouwkundige structuur is voldaan aan de volgende voorwaarden: - binnen de beperkingen vanwege het stedebouwkundig aanzien een rede- lijk aantal parkeerplaatsen creëren door toepassing van dubbel grondgebruik en parkeren op eigen terrein, zulks zonder onaanvaard- bare financiële consequenties voor gemeente en toekomstige bewoners; - verruiming van de oppervlakte van de woonkamers van de tweekamer- en driekamerwoningen; - vergroting van de flexibiliteit ten aanzien van de invulling van het woningprogramma in de tweede en derde planfase; - verbetering verticaal transport, door installatie van lift(en). Op grond van het bovenstaande stellen wij u voor in te stemmen met het als eerste in onderhandeling treden met Nevanco Woningbouw b.v. over een eventueel te sluiten samenwerkingsovereenkomst voor de ver- dere uitwerking van de plannen. Bij de stukken zijn voor u ter inzage gelegd: - programma van eisen voor het besteniningsplan - ontwerp-bestemmingsplan - programma van eisen project Blekersvaart - reglement meervoudige opdracht - planning 1983 - beoordelingsrapport projectgroep met beoordeling planaanpassingen - verslag hoorzitting d.d. 12 september 1983 - overzicht inspraakreakties.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 18