4e afd. 27 oktober 1983 120 VOORZIENINGEN T.B.V. BLAUWE ZONE ZANDVOORTSELAAN Heemstede, 4 oktober 1983. V Aan de raad, Naar aanleiding van een verzoek van de winkeliers van de zuidelijke parallelweg van de Zandvoortselaan tussen het Roemer Visscherplein en de Vondelkade om een blauwe zône in te stellen is op 10 november 1982 tussen 07.00 en 18.00 uur een kentekenonderzoek uitgevoerd. De belangrijkste resultaten van dit onderzoek zijn: - met betrekking tot de parkeerduur: 207 auto's stonden korter dan 1 uur geparkeerd; 29 auto's stonden langer dan 1 uur, maar korter dan 4 uur gepar- keerd; 11 auto's stonden langer dan 4 uur geparkeerd. (de tussen twee parkeeropnamen zowel aangekomen als weggereden auto's, zijn niet in het onderzoek opgenomen). - met betrekking tot de bezetting: de gemiddelde bezettingsgraad van de ongeveer 45 parkeerplaatsen was over de periode van 07.00 tot 18.00 uur 70 de gemiddelde bezettingsgraad gedurende de winkeluren was 90%; tussen 07.00 en 18.00 uur nemen de 40 langer dan 1 uur geparkeerde auto's 25% van de beschikbare capaciteit in beslag. Gezien de resultaten zijn wij van mening dat het instellen van een blauwe zône op dit gedeelte van de Zandvoortselaan gewenst is. Omdat dit de eerste lokatie in Heemstede is waar een dergelijke maatregel genomen wordt, lijkt het ons zinvol de blauwe zône voorlopig voor een proefperiode van een jaar in te stellen. Gedurende de tweede helft van het proefjaar zullen wij de parkeersituatie aan de hand van parkeeronderzoeken evalueren. Mede aan de hand van de nog op te stellen nota inzake de kostenaspekten van de verschillende soorten parkeerregulerende maatregelen en het oordeel van winkeliers en bewoners van het betrokken deel van de Zandvoortselaan, kan vervolgens bezien wor- den of de blauwe zône na het proefjaar gehandhaafd dient te worden. De maximale parkeerduur zal één uur bedragen, terwijl de parkeerzône zal

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 49