be afd. 27 oktober 1983 106 PROJECT "BRUGJAAR SCHOOLVERLATERS" Aan de raad, Heemstede, 20 september 1983. v Stichting 't Oude Postbuis heeft in het voorjaar een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor het project brugjaar schoolverlaters. Zo is op dat moment aan ons medewerking gevraagd, o.a. door zitting te nemen in een overleg-werkgroep. Deze medewerking is door ons verleend. Het project biedt jongeren onder de 23 jaar de mogelijkheid tot werk en vorming. Deelnemers kunnen gedurende 2\ dag per week gaan werken bij een non- profit instelling met behoud van hun uitkering. Zij zullen bij twee verschi1lende instellingen gedurende 5 6 maanden werkzaam kunnen zijn. Daarmee kan werkervaring worden opgedaan. Gelijktijdig vindt een oriëntatie op de arbeidsmarkt plaats. Op ëén dag per week vindt een vormingsdag piaats. Tijdens die dag kunnen deelnemers ervaringen uitwisselen, die zij hebben opgedaan, Tijdens die dag wordt aandacht geschonken aan school- en beroepskeuze, aan solliciteren, maar ook aan ontspannende activiteiten. De voorbereiding en uitvoering van het project beslaat een periode van achttien maanden. Stichting 't Oude Posthuis heeft 1/5 arbeidsplaats beschikbaar kunnen stellen voor de begeleiding van het project, terwijl een begeleider is aangetrokken in het kader van vervanqende militaire dienst. De kosten van begeleiding, organisatie en activiteiten (vormingskosten) bedragen in totaal f 28.500,--. Aanvankelijk bestond de verwachting, dat de provincie dit bedrag zou subsidiëren. Toen bleek, dat de provincie niet of slechts gedeeltelijk zou subsidiëren hebben wij - gehoord de commissie voor Welzijn en Maat- schappelijke zorg en de commissie planvoorbereiding specifiek Welzijn - uitgesproken bereid te zijn u voor te stelien uit eigen gemeentelijke middelen een bedrag van maximaal f 14.000,beschikbaar te stellen, zijnde het bedrag dat in totaal voor 1983 en 1984 is gereserveerd

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 4