2e afd. 27 oktober 1983 VERHOGING ERFPACHTSCANON N.V. GASVOORZIENING ZUID-KENNEMERLANO 121 Heemstede, 11 oktober 1983. Aan de raad, Bij besluit van 16 december 1966, nr. 150 zijn door uw raad enkele percelen grond in erfpacht uitgegeven aan de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland. In de akte van uitgifte in erfpacht is bepaald dat telkens voor de afloop van een periode van achttien jaren, uw raad de bevoegdheid heeft de erfpachtscanon te wijzigen. Op 1 januari 1984 loopt de eerste periode van achttien jaar af zodat thans de canon gewijzigd kan worden. Bij de bepaling van de huidige jaarlijkse canon is uitgegaan van een grondprijs van f 45,per m2 en een rentepercentage van 6. Dit komt neer op een canon van f 2,70 per m2. Inmiddels zijn de grondprijzen aanmerkelijk gestegen. Een grondprijs van f 100,— per m2 lijkt ons thans redelijk. De rente kan worden gesteld op 10% hetgeen gelijk is aan het rente-omslagpercentage. De nieuwe erfpachtscanon wordt dan f 10,-- per m2. Daarnaast achten wij een jaarlijkse verhoging van de canon met 5% billijk. Eenzelfde rege- ling is getroffen door de gemeente Haarlemmermeer, met dien verstande dat daar de erfpachter in de gelegenheid wordt gesteld om de zgn. "blote" eigendom van de gemeente te verkrijgen. Gelet op het feit dat de grond deel uitmaakt van het bedrijfsterrein van het gemeentelijk technisch bedrijf zijn wij van mening dat van verkoop in ons geval geen sprake kan zijn. Wij stellen u voor de erfpachtscanon aan te passen conform bijgevoegd ontwerp-beslui t. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 51