5e afd. 27 oktober 1983 AANKOOP GEBOUW CENTRUH 111 123 Heemstede, 6 september 1983. Aan de raad, In het sociaal-cultureel plan 1982 tot en met 1985 is als projekt opge- nomen "aanschaffing gebouw Centrum 111". Dit projekt, vermeld als P.M.- post, verkreeg een zodanige prioriteit, dat het kan worden uitgevoerd. De laatste jaren is herhaaldelijk overleg gevoerd tussen de eigenaar van het pand, de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Gemeente, Stichting Centrum 111 en de gemeente. Dit overleg heeft uiteindelijk geresulteerd in een aanbod onzerzijds om het pand Herenweg 111 te kopen voor f 290.000,-- (kosten koper). Dit aanbod is gedaan onder voorbehoud van uw instemming daarmee en on- der voorbehoud van de benodigde goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Dit aanbod is verder gedaan onder de voorwaarde, dat de kerkvoogdij afstand doet van haar aanspraken op het vermogen van de Stichting Jeugdwerk Hervormde Gemeente Heemstede, de voorgangster van Stichting Centrum 111. Deze aanspraken beliepen een bedrag ad /40.000,-. De kerkvoogdij heeft dit aanbod geaccepteerd. Dit pand kan vervolgens aan Stichting Centrum 111 worden verhuurd voor een bedrag gelijk aan de kapi taal la'sten en overige kosten. Met Stichting Centrum 111 is voorts overleg gevoerd over de mate waarin achterstal1ig onderhoud in uitvoering moet worden genomen. Het Gemeentelijk Technisch Bedrijf heeft terzake een raming opgesteld, welke bij de stukken is gevoegd die voor u ter inzage liggen. Hieruit blijkt, dat voor achterstal1ig onderhoud een bedrag van f 105.000,-- noodzakelijk is. Stichting Centrum 111 is bereid hiervan f 60.000,-- uit eigen vermogen bij te dragen. Volgens de raming van het G.T.B. zou het achterstallig onderhoud gefaseerd, over drie jaar, kun- nen plaatsvinden. Stichting Ceritrum 111 heeft hiertegen bezwaren, aan- gezien het gebouw in dat geval 3 keer geheel of gedeeltelijk gesloten zou moeten worden, hetgeen problemen oproept bij de uitoefening van de

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 55