2e afd. 25 november 1983 129 1. Voor elke volle 3.000,— van de heffingsgrondslag bedraagt de be- lasting bedoeld 1. in artikel 1, letter a, eerste lid 2,95 2. in artikel 1, letter b, eerste lid 4,10. 2. Belastingaanslagen van minder dan 10,- worden niet opgelegd. Vo°r de toepassing van de vorige volzin wordt het totaal van op één aanslagbi1jet verenigde belastingaanslagen aangemerkt als één be- lastingaanslag. Vrijsteningen. Artikel 7. 1. Behoudens het bepaalde in het tweede lid wordt een in artikel 1 be- doelde belasting niet geheven terzake van: a. gebouwde eigendommen met inbegrip van de ondergrond en van hun gebouwde en ongebouwde aanhorigheden, welke in hoofdzaak zijn bestemd voor de openbare eredienst of voor openbare bijeenkomsten van genootschappen op geestelijke grondslag - andere dan kerkge- nootschappen - die rechtspersoon met volledige rechtsbevoegdheid zijn, voor het gezamenlijk beleven van en zich bezinnen op de aan die genootschappen ten grondslag liggende levensovertuiging; b. gebouwde eigendommen - niet zijnde aanhorigheden van de in onder- deel a, bedoelde eigendommen - met inbegrip van de ondergrond en van hun gebouwde en ongebouwde aanhorigheden of gedeelten van zo- danige eigendommen, welke feitelijk worden gebruikt als pastorie of kosterswoning; c. ongebouwde eigendommen, welke deel uitmaken van de op de voet van de Natuurschoonwet 1928 (stb. 63) aangewezen landgoederen, met uit zondering van aanhorigheden van gebouwde eigendommen; d. natuurterreinen, waaronder begrepen duinen, heidevelden, zandver- stuivingen, moerassen en plassen, welke door rechtspersonen met volledige rechtsbevoegdheiddie zich uitsluitend of nagenoeg uit- sluitend het behoud van natuurschoon ten doel stellen, worden be- heerd; Belastingtarief Artikel 6.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 121