25 november 1983 129 e. openbare land- en waterwegen en banen voor openbaar vervoer per rail, ëén en ander met inbegrip van kunstwerken, zoals viadukten, aquadukten, bruggen, tunnels en sluizen; f. waterverdedigings- en waterbeheersingswerken, zoals bemalingsin- stallaties, waterkeringen en andere kust- en oeververdedigings- werken, die worden beheerd door organen, instellingen of diensten van publiekrechterlijke rechtspersonen; g. onroerende goederen die zijn bestemd voor de zuivering van riool- en ander afvalwater en die worden beheerd door organen, instel- lingen of diensten van publiekrechterlijke rechtspersonen h. onroerende goederen, welke in hoofdzaak worden gebruikt voor de publieke dienst van de gemeente, met dien verstande, dat voorzover deze geen eigendom zijn van de gemeente wel de in artikel 1, let- ter b, eerste lid, bedoelde belasting wordt geheven; istraatnieubilairwaaronder worden begrepen alle zodanig gebouwde eigendommen - niet zijnde gebouwen - welke zijn geplaatst ten ge- rieve of in het belang van het publiek, ten dienste van het ver- keer of ter verfraaiing van de gemeente, zoals lichtmasten, ver- keersinstallatiesstandbeelden, monumenten, fonteinen, banken, abri's, hekken en palen; j. plantsoenen, parken en waterpartijen, bij de gemeente in eigen- dom of beheer; k. begraafplaatsen, urnentuinen en crematoria met hun gebouwde en ongebouwde aanhorigheden. 2. De vrijstel1ing met betrekking tot de in onderdeel a. van het eer- ste lid bedoelde gebouwde eigendommen met hun aanhorigheden en ge- deelten van zodanige eigendommen, voorzover die eigendommen dienen als woning, alsmede met betrekking tot de in onderdeel b. van dat lid bedoelde eigendommen, geldt niet voor de belasting, bedoeld in artikel 1, onderdeel a. Mijze van beiastingheffinq. Artikei 8. De belastingen worden geheven bij wege van aanslag. -10- 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 122