4e afd. 25 november 1983 HERINRICHTING BINNENWEG 132 Heemstede, 15 november 1983. Aan de raad, In uw vergadering van 24 september 1981 besloot u in te stemmen met een plan voor de herinrichting van de Binnenweg. De belangrijkste elementen uit dit pian zijn: - éénrichtingsverkeer van zuid naar noord over de gehele Binnenweg; - een vrijliggend fietspad voor het noord-zuid fietsverkeer - snelheidsremmende voorzieningen - geen bus op de Binnenweg. Dit plan stuitte op grote weerstand van o.m. de winkeliers van de Bin- nenweg. Zij hadden onoverkomenlijke bezwaren tegen het in dit plan op- genomen vrijliggende fietspad en het éénrichtingsverkeer op het noorde- lijke deel van de Binnenweg. Om de bezwaren van haar leden te onderbouwen, heeft de winkeliersvereni- ging "Winkelcentrum Binnenweg" advies gevraagd aan de Dienst Ruimtelijke Ordening van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Naar aanleiding van de door deze instanties uitgebrachte adviezen, het distributie planologisch onderzoek (DPO)-Westflank en de bezwaren tegen het herinrichtingsplan is in de gecombineerde vergadering van de commis- sie voor het gemeentelijk technisch bedrijf, de commissie voor economische zaken en de verkeerscommissie van 30 november 1982 besloten het herinrich- tingsplan in het licht van de nieuwe gegevens opnieuw te bezien. Dit heeft geresulteerd in een nieuw plan. Belangrijkste punten hiervan zijn: - éénrichtingsverkeer van zuid naar noord over alleen het zuideiijke deel van de Binnenweg; - een vrijliggend fietspad voor het noord-zuid fietsverkeer tussen het perceel Binnenweg 87 en de Zandvaartkade - snelheidsremmende voorzieningen, zoals negatieve drempeis, plateaus en asverschuivingen - geen bus op de Binnenweg, omdat drempels, asverschuivingen en schuin- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 131