132 parkeren niet aanvaardbaar zijn voor de N.Z.H; - beperkende maatregelen voor het vrachtverkeer: een algeheel vracht- autoverbod in de richting noord-zuid en een vrachtautoverbod in de richting zuid-noord gedurende de middaguren en op koopavonden ook gedurende de avonduren. Opgemerkt kan nog worden dat de breedte van de rijbaan varieert naar ge- lang de situatie ter plaatse. In het gedeelte met éénrichtingsverkeer is de breedte 4.00 4.50 meter, terwijl de breedte in het overige deel 5.50 is. Bij gescheiden'rijbanen is de breedte 2 x 3.50 meter. Het nieuwe plan is in nauw overleg met bewoners en ondernemers van de Binnenweg tot stand gekomen. De versiagen van de hiertoe gehouden bijeen- komsten en openbare commissievergaderingen liggen voor u bij de stukken ter inzage. Een belangrijk diskussiepunt in dit overleg was de vraag of er al dan niet twee rijbanen aangelegd dienen te worden ter hoogte van de percelen Bin- nenweg 98 t/m 108. Wij zijn van mening dat dit niet dient te geschieden, omdat: - dit een onrustig verkeersbeeld geeft: voetgangers moeten twee rijbanen oversteken, verkeer vanaf de benzinepompen is gedwongen een lus te rij- den en indien alle parkeerplaatsen ter plaatse bezet zijn, bestaat de kans dat de westelijke rijbaan gebruikt wordt als parkeerplaats - het aanleggen van twee rijbanen "autogericht" is en de voetgangersruim- te voor de percelen 98 t/m 108 hierdoor met ongeveer de helft wordt teruggebracht in verhouding tot het plan met één rijbaan; - hierdoor het "beeld" van dit gedeeite van de Binnenweg, te weten: rij- baan met aan weerszijde parkeerplaatsen geflankeerd door grote bomen, wordt verstoord; - bij een situatie met een gelijk aantal parkeerplaatsen als in het plan met één rijbaan, geen ruimte meer is voor een laad- en loshaven; - het niet ondenkbaar is dat de 25 30 parkeerplaatsen tussen de Kastan- jelaan en de Julianalaan gebruiktgaan worden door bezoekers van de win- kelpromenadewaardoor het aantal parkeerplaatsen voor bezoekers van de panden tussen de Berkenlaan en de Julianalaan, die uit zuidelijke richting komen, verkleind wordt. Het herinrichtingsplan voorziet in één rijbaan ter hoogte van genoemde percelen. -2- 4e afd. 25 november 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 132