132 Ten aanzien van het parkeren moet opgemerkt worden dat de in het plan beschikbare 155 parkeerplaatsen bestemd zijn voor kortparkeerders Het instellen van een parkeerzône met een maximale parkeerduur van één uur is derhalve noodzakelijk. Ingevolge artikel 132 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens en uw besluit d.d. 23 februari 1967, nr. 23, zal het instellingsbesluit genomen dienen te worden door ons college. Wij zijn voornemens slechts ontheffing van deze maatregel te verlenen, indien de betrokken persoon of de betrokken onderneming door de gevolgen van deze verkeersmaatregel voor onoverkomenlijke problemen wordt gesteld. Ter voorkoming van een te grote parkeerdruk op de Raadhuisstraat en de parkeerhavens aan de zuidzijde van de Zandvaartkade na het invoeren van de parkeerzône op de Binnenweg, zijn wij voornemens ook een parkeerzône in te stellen voor de zuidzijde van de Zandvaartkade en het gedeelte van de Raadhuisstraat dat is gelegen tussen de Zandvaartkade en de Provinciën iaan. Uit een parkeeronderzoek is gebleken dat er overdag ongeveer 80 langparkeerders op de Binnenweg staan. Voor deze auto's zal vervangende langparkeerruimte worden aangelegd. Op het terrein naast de fa. Vogel aan de Kerklaan kunnen 12 parkeerplaat- sen worden aangelegd. Het bestemmingsplan "Binnenweg e.o." laat dit toe. Dit parkeerterrein kan worden aangelegd vöör aanvang van de werkzaamheden op de Binnenweg. Aan de westzijde van de Blekersvaartweg dienen 60 parkeerplaatsen aange- legd te worden, te weten: 30 ter hoogte van de Res Novabrug en 30 op het terrein dat gereserveerd is voor de A.H.-vestiging. Op de hoek Blekersvaartweg/Koediefslaan is nog parkeerruimte, zodat momen teel volstaan kan worden met de aanleg van 30 tijdelijke parkeerplaatsen nabij de Res Novabrug. De voor de aanleg benodigde aanlegvergunning kan door ons college worden verleend, nadat de te volgen anticipatieprocedure met positief resultaat is afgesloten. In de uiteindelijke uitwerking van het Blekersvaartgebied zullen de 60 parkeerplaatsen definitief gerealiseerd worden. De ondernemersvereniging 't Heem heeft ons college verzocht (een gedeel- te van) het speelterrein ten zuiden van de Dreefschool in te richten als parkeerterrein ten behoeve van langparkeerders. 4e afd. 25 november 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 133