132 Afgezien van het feit dat het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Bin- nenweg e.o." de aanleg van een voor algemeen gebruik bestemd parkeerter- rein niet toestaat, zijn wij van mening dat aan dit verzoek geen mede- werking moet worden verleend, omdat dit terrein thans speelterrein is, omdat de bewoners niet in de gelegenheid zijn gesteld hun mening te geven omtrent dit plan en omdat het Julianaplein - gelet op de besluitvorming in het recent verleden - mogelijk het eerst in aanmerking zal komen voor de aanleg van een parkeerterrein. In 1981 was immers het plan om op het Julianaplein een parkeerpark aan te leggen, gekoppeld aan het herinrichtingsplan Binnenweg. Ook het vastgestelde bestemmingsplan "Binnenweg e.o." voorzag in deze moge- lijkheid. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland onthielden echter hun goed- keuring aan dit plandeel, omdat naar hun oordeel onvoldoende noodzaak was aangetoond tot een ingrijpende wijziging van het gebruik van het Juliana- plein, zodat een dergelijke wijziging voorshands niet gerechtvaardigd ge- acht kon worden. Tegen dit besluit heeft u geen beroep ingesteld, mede omdat u reeds bij de behandeling van het herinrichtingsplan in september 1981 besloten had nog niet over te gaan tot het aanleggen van een parkeerpark op het Juliana- plein, maar af te wachten hoe de parkeersituatie zich gaat ontwikkelen. Voor de inrichting van het brede trottoir aan de oostzijde van de Binnenweg ter hoogte van de percelen 98 t/m 148 is een afzonderlijk inrichtingsplan gemaakt. Dit plan is met de bewoners en ondernemers van de percelen Binnen- weg 98 t/m 148 en 71 t/m 99 besproken, hetgeen geresulteerd heeft in het thans voorliggende plan. Het plan voorziet in het aanbrengen van planten- bakken, muurtjes en bepaalde motieven in de bestrating. In uw vergadering van 24 september 1981 besloot u een krediet van 2.560.000,— beschikbaar te stellen ten behoeve van de herinrichting van de Binnenweg, alsmede het aanleggen van parkeergelegenheid aan de Kerklaan en de Zandvaartkade. De kosten van de in dit voorstel genoemde werkzaamhe- den worden begroot op 2.125.000,--. Ten opzichte van de plannen uit 1981 is er 200.000,-- bezuinigd. Deze bezuiniging is tot stand gekomen door een versoberde uitvoering van het plan.het hergebruik van materialen, het vervallen van het openbaar toi- let en een soberder inrichting van de parkeerterreinen aan de Kerklaan en -4- 4e afd. 25 november 1983

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 134