a'd- 25 november 1983 108 verbetering van de wijk zal overigens nog circa 6 7 jaar gemoeid zijn. i_ Ye.rbeterjna Kerk 1 aan Een plan voor verbetering van de Kerkläan is in voorbereiding en zal zo spoedig mogelijk aan de betrokken raadsconimissies worden voorgelegd. In verband hiermee merken wij op dat de nieuwe lijn- voering van de N.Z.H.V.M., waarbij o.m. lijn 4 zal worden inge- steld (via Herenweg, Kerklaan, Provinciënlaan enz.) volgens recente berichten niet vöôr mei 1984 zal ingaan. i-?z^_Aanleg parkeerterrein ten noorden van de Schollevaerlaan. Een plan voor de aanleg van een parkeerterrein ten noorden van de Schollevaerlaan (een z.g. P&R-terrein)omvattende 132 parkeer- plaatsen, was al enkele jaren bij de Nederlandse Spoorwegen in voorbereiding. Reeds op 10 maart 1981 hebben gedeputeerde staten vo°r die aanleg de verklaringen van geen bezwaar, als bedoeid in de artikelen 19 en 46, lid 8, van de Wet op de Ruimtelijke Orde- ning, afgegeven. Nadat overleg had plaatsgevonden over de tussen de N.S. en de gemeente te sluiten overeenkomstwaarin o.m. het gebruik van een strook gemeentegrond zal moeten worden geregeld, bleek in juni j.l. dat het gewenst is de verdere planvonning door de gemeente te doen verzorgen, zulks in verband met de onmogelijk- heid voor de N.S. om subsidie van het rijk te krijgen in de aan- legkosten (voor de gemeente bestaat deze mogelijkheid in beginsel wel). Wij hehben ons bereid verklaard de.verdere voorbereiding door de gemeente te doen plaatsvinden mits de te inaken kosten, voor- zover deze niet door rijkssubsidie worden gedekt, door de N.S. worden vergoed. Wij verwachten binnenkort een toezegging hierom- trent. 1.9. Verkeer. Het ligt in ons voornemen u nog dit jaar een voorstel te doen in- zake de besteding van het bedrag van 1.000.000,-- waarmee vol- gens het door uw raad aanvaarde prioriteitenschema het budget voor verkeersvoorzieningen zal worden verhoogd. - 14 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 14