2e afd. 25 noveinber 1983 108 Wij hopen ons voorstel, vergezeld van een begroting van kosten, nog dit jaar aan uw raad te kunnen voorleggen. Ir-kii.Nieuwe regel jng lnzake max iniuni snelheid van 30 km/uur. Onlangs zijn wijzigingen aangebracht in het Reglenient verkeersregels en verkeerstekens, waardoor het mogelijk is voor wegen binnen de bebouwde kom een maximum snelheid van 30 km per uur vast te stellen. Deze maximum snelheid kan worden vastgesteld als aan een aantal voorwaarden wordt vol- daan. Wij noemen enkele voorwaarden: 1. de aard en de gesteldheid van de weg nneten zodanig zijn en/of op of aan die weg moeten zodanige snellieidsbeperkende voorzieningen zijn aan gebracht dat een maximum snelheid van 30 km per uur redelijkerwijs uit die omstandigheden voortvloeit; handhaving door de politie za) dus niet of nauwelijks nodig zijn; 2. de weg mag voorzover het betreft gemotoriseerd verkeer slechts een funk- tie hebben voor verkeer dat zijn bestemming of zijn vertrekpunt heeft op die weg, dan wel op een weg die in de direkte omgeving ligt; 3. de indruk moet worden vermeden dat het gaat om een onderdeel van een woonerf; er moet in elk geval een afscheiding zijn tussen de rijbaan en het weggedeelte voor voetgangers; 4. als voorzieningen zijn aangebracht als bedoeld onder punt 1, mogen deze de vlotte bereikbaarheid voor politie, hulpverleningsdiensten en be- drijfsmatige aan- en afvoer van goederen niet belenoieren. Het ligt in de bedoeling de toepassing van zôneborden ten behoeve van de 30 km/uur-regeling mogelijk te maken, zodat het plaatsen van een groot aantal borden wordt voorkomen. Wij hebben inmiddels aan het gemeentelijk technisch bedrijf verzocht via de werkgroep Verkeer een nota in te dienen waarin nader wordt ingegaan op de nieuwe regeling en waarin de toepassingsnxigel ijkheden voor lleemstetw. worden vermeld; daarbij dienen tevens criteria te worden gegeven waaraan eventuele verzoeken kunnen worden getoetst en dient een globale kosten- raming te worden geleverd met betrekking tot de eventueel te treffen voorzieningen. -16-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 16