hlermee in beginsel instemnen, evenais de commissie voor onderwijs en vorming. Mei wijzen wij er volledigheidshalve reeds thans op dat voor het uiteindelijl'. welslagen van de procedure een voor betrokke- nen - waaronder ook onze gemeente - in alle opzichten bevredigende invuliing van de gekozen uitgangspunten van vitaal belang zal zijn. 1.1 2. Welz v[n en maatschappe l ljke zorg l-.L?cl__46izi jn. Oe b-zuiniging op de rijksbijdrage ten behoeve van het sociaal- cultureel werk voor 1983 is ten laste gebracht van het budget t.b.v. het sociaal-cultureel werk. Binnen het progranmia sociaal-cultureel werk 1983 is het subsidie van enkele instellingen verlaagd, terwijl besloten is het project "opbouwwerk" slechts gedeeltelijk uit te voeren. Door deze handelwijze wordt niet alleen het te bezuinigen bedrag f 34.545,--; 1983 en gedeelte 1982) gevonden, doch ohtstond ook de mogelijkheid om enkele knelpunten (bij club- en buurthuizen) op te lossen en enkele afstemmingen in subsidiëring te bewerkstel1i- gen (bejaardenwerk en amateuristische kunstbeoefening) Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft voor 1984 een korting aangekondigd op de rijksbijdrage sociaal-cultureel werk van 20%. Volgens het regeerakkoord zou de korting voor 1984 5% bedragen. Oe welzijnsplanning heeft zich voorts uitgebreid met de planning op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening. Oe conmissie planvoorbereiding specifiek welzijn - in nieuwe samen- stelling - zal binnenkort een inventarisatienota op dit terrein pre- senteren. Naar verwachting zal eind 1983 een ontwerp-pian maat- schappelijke dienstverlening voor de jaren 1985 t/m 1988 aan u ter vaststelling kunnen worden voorgelegd. Overigens heeft het ministerie ook een korting aangekondigd op de rijksbijdrage ten behoeve van de maatschappelijke dienstverlening. Deze korting is verwerkt in liet dekkingsplan. Zoals door uw raad in het voorjaar is uitgesprokenzal de korting niet in mindering komen op het budget ten behoeve van de maatschappelijke dienstverlening. In samenhang met het plan maatschappelijke dienstverlening en het progranmia sociaal-cultureel werk voor 1984 zal de commissie advies uitbrengen over een ge'integreerd beleid voor ouderen. De stijgende jeugd)werkloosheid vervult ons met grote zorg. In verband daarmede hebben wij getracht een bijdrage te leveren aan de bevordering van alternatieven voor structurele werkgelegenlieid. Zo zijn er thans - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 19