2e afd. 25 noveniber 1983 108 2. BEGROTING 1984 Uitgegaan is van het door uw raad vastgestelde beléid. Dit betekent dat in beginsel geen beleidswijzigingen in de begroting verwerkt zijn. De heroverwegingsprojekten waaraan u in het voorjaar prioriteiten toekende zijn nog in het concept van de begroting opgenonien. Een be- slissing over de al of niet handhaving van deze projekten, uitgaande van de door u vastgestelde prioriteitenzou inmiers in het kader van liet vast te stellen dekkingsplan genomen worden. Wel is de zg. lijst B in het concept verwerkt omdat hierover wel een beslissing genomen werd. De concept-begroting is in juli j.l. door ons college behandeld en vastgesteld. Zou dit niet gebeurd zijn, dan zou de behandeling in het najaar in gevaar komen omdat de voorbereiding en het drukken een ruime tijd vergen.Dit betekent wel dat een aantal min of meer essentiële ge- gevens ten aanzien van de uitkering ten behoeve van het onderwijs nog niet bekend was en dus op basis van oudere gegevens in het concept is opgenomen. Bij het onderdeel inkomsten koinen wij hierop terug, waarbij wij tevens aan zullen geven welke uitgangspunten wij hebben gehanteerd. 2^1^ De_u1tgaven De salarissen in de begroting zijn geraamd naar het niveau, zoals dat gold op 1 januari 1983. In het algemeen betekent dit dat de bruto- salarissen ten opzichte van de vorige begroting gedaald zijn. De sala- riskosten daarentegen zijn ten opzichte van het vorig jaar wel geste- gen omdat de sociale lasten (aanzienlijkhoger geraamd moesten worden. Er is in de begroting vanuitgegaan dat de prijzen niet zullen stijgen ten opzichte van de begroting 1983 (waarbij met 3Jt prijscompensatie rekening werd gehouden). Omdat in de algemene uitkering uit het ge- meentefonds wel een compensatie voor prijsstijgingen is opgenomen zou een te gunstig beeld kunnen ontstaan. Om dit te voorkomen is op hoofdstuk XIII een stelpost opgenomen die overeenkomt met de compensatie van 2%, voor 1984 t.o.v. 1983, in de algemene uitkering. In het verleden bleek achteraf nog gekort te worden oo deze nrijscompen satie. Met het oog hierop acliten wij het niet verantwoord, in 1984 reke ning te houden met prijsstijgingenDe in de begroting op de functionel posten opgenomen bedragen mogen in geen geval worden overschredenook riiet tengevolge van prijsstijgingen. Op enkele uitgaven in de concept-begroting gaan wij hierna in. - 22

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 22