in de tegenvallende kosten voor energieverbruik Het bedrag per kleuter daarentegen geeft ten opzichte van de priraitieve begroting 1983 een geringere overschrijding te zien, te weten resp. 484,29 en 319,83. üe oorzaak hiervan ligt in de toename van het aan tal kleuters bij het openbaar kleuteronderwijs. Bij het lager onderwijs kan eveneens een verlaging van het bedrag per leerling geraamd worden. Dit bedrag daalt van 730,69 tot 701,50 (beide bedragen incl36,15 administratiekosten) De richtlijnen van het rijk terzake het vervoer van leerlingen zijn nog niet uitgewerkt. In de conceot-begroting zijn wij ervan uitge- gaan dat de kosten niet volledig subsidiabel zijn. De uitgaven zijn geraarad op 318.500,--. De geraamde rijksbijdrage bedraagt 80% van 218.500,--. Inmiddels zijn offertes gevraagd voor het vervoer van leerlingen en is het aantal te vervoeren leerlingen bekend. Dit leidt er toe dat de kosten voor 1984 175.000,-- zullen bedragen. Wij gaan ervan uit dat deze kosten volledig voor 80% subsidiabel zul- len zijn. Per saldo betekent dit een lagere uitgaaf dan waarmee in de primitieve begroting rekening is gehouden van 108.000,--. Bij de samenstel1ing van het dekkingsplan zullen wij hiermee rekening houden. 2 1 ^_9 __Meer 1 hors t Geen raming is meer opgenomen voor de Meerlhorst, gelet op het feit dat omstreeks het tijdstip van vaststelling van de begroting met de verbouw tot appartementen voor één- en tweepersoonshuishoudens een begin zal worden gemaakt. Welzijn en maatschapgelijke zorg De grootste stijgingen van uitgaven zijn te zien bij de kosten voor bij stand aan personen verblijvende in bejaardenoorden en de uitvoering van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers en van de Wet Werklöosheids- voorziening. De laatste kosten worden volledig door het rijk aan de ge- meente vergoed. ln verband met een beperking van de toepassing van de W.W.V. op jongeren beneden de leeftijd van 23 jaar, zal er een toeloop plaatsvinden van aanvragen voor een uitkering op grond van de R.W.W. Omdat de uitgaven op grond van deze wet door het Rijk voor 90% vergoed worden, zal het gemeentelijk aandeel groter worden. Via de algemene uit kering worden de gemeenten hiervoor gecompenseerd tot 3 punten, hetgeen - 26 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 26