2e afd. 25 noveniber 1983 108 Het ontwerp van de Financiële Verhoudingswet 1984 ligt thans bij de Tweede Kamer. De regering streeft er naar de nieuwe verdeling in 1984 in te taten gaan. Oe circulaire betreffende de algemene uitkering uit het gemeentefonds is nog gebaseerd op de Financiële-Verhoudingswet 1960. Inmiddels is gebleken dat een plenaire behandeling van het wetsontwerp in de T.wee- de Kamer in september a.s. tot de mogelijkheden behoort. In de memo- rie van antwoord naar aanleiding van het voorlopig verslag over het wetsontwerp heeft de regering ineegedeeld dat zij de door de Raad voor de Gemeentef inanciën v.oorgestelde overgangsregei ing voor extreme na- deelgemeenten qua opzet zal overnemen. Bij onze raming voor de algemene úitkering is met het nadeel van de inwerkingtreding van de nieuwe financiële verhoudingswet rekening gehouden Ten aanzien van retributies merken de bewindslieden op dat voor zoge- naamde artikel 12 gemeenten uitgegaan wordt van dekking van kosten tot 90%. Voorzover het betreft dienstverlening aan bedrijven zullen de kosten tenminste volledig gedekt moeten worden. Zoals uit hiervoor vermelde cijferopstel1ing blijkt wordt bij de bepaling van de hoogte van de algemene uitkering rekening gehouden met versterkte toepassing van het profijtbeginseldus extra verhoging van de tarieven. Hoewel blijkt dat voor 1984 deze consequentie nog niet getrokken hoeft te worden is het niet uitgesloten dat hieraan in de toekomst niet te ont- komen is.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 3