2e afd. 25noveniber 1983 108 2) Oe bedragen'in lijst 1 van deze heroverwegingsprojekten zijn gebaseerd op lijst II, behorende bij het dekkingsplan 1983/1987. Lijst II beho- rende bij het u thans aangeboden dekkingsplan, gaat uit van realise- ring in 1984 in plaats van 1983. De bedragen dienen daarom aangepast te worden aan de nieuwe lijst II. Als bijlage bij deze nota hebben wij de lijst, aangevende de prioriteiten zoals die door u op 26 mei j.l. werden vastgesteld opgenomen. Wij constateren dat na de prioriteitenstel1ing de gemeente geconfronteerd werd met een aantal ingrijpende wijzigingen in de rijksbijdragenin het bijzonder de bijdragen voor sociaal-cultureel werk en voor de bibliotheek. Bij de samenstelIing van het concept-dekkingsplan zijn wij uitgegaan van de uitspraken zoals die door u in mei zijn gedaan. Wij realiseren ons daar- bij dat het niet denkbeeldig is dat de prioriteitenstelIing met name t.o.v. de projekten, die betrekking hebben op de bibliotheek en het sociaal-cultu- reel werk, anders verlopen zou zijn als op dat moment bekend was geweest dat de kortingen resp. 116.000,— en 59.000,-- hoger waren. Uitgaande van een dergelijke veronderstelling zouden thans - bezien in het licht van de genoemde veranderde financiële situatie - beide sektoren ander- maal aan een beschouwing door u kunnen worden onderworpen. Gezien de besluit- vorming in de raad t.a.v. de prioriteitenstelIing hebben wij thans hog geen aanvullende bezuinigingsmaatregelen betreffende de bibliotheek overwogen. Overigens lijkt liet ons niet uitgesloten dat de raad hiertoe wel zou wil- len overgaan, niet alleen gezien de omvang van de onderhavige korting bij de bibliotheek maar bijv. ook in relatie tot een mogelijke matiging van de korting in de sektor sociaal-cultureel werk. Wij zijn nlvan mening dat het, zeker éénmalig, realiseren van een kor- ting van ruim 78.000,-- het voorzieningenniveau binnen het sociaal-cul- tureel werk op essentiële onderdelen dreigt aan te tasten. In dit verband hechten wij er tenslotte aan u mede te delen dat naar ons aanvankelijk oordeel in deze een korting van liet gemeente) i jk budget sociaal-cultureel werk als hiervoor bedoeld beperkt zou kunnen blijven tot een bedrag van 45.000,--. Wij zijn voornemens aan de plancommissie advies te vragen hoe een derge- lijk bedrag kan worden ingevuld. - 91 -

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 41