2e afd. 25 noveinber 1983 108 13.0oenbare orde en ve i l iqtieid 1.31 .Gemeentell.jk Rampenplan Reeds in de vergadering van uw raad van 28 augustus 1980 is een gemeentelijk rampenplan vastgesteld. Oit plan voldoet echter niet geheel aan de eisen die de Wet Rampenplatwien stelt. Teneinde de rampenplannen van de tot de reqio Zuid- Kennemerland behorende gemeenten qua inhoud, zoveel als mogelijk, op eikaar af te stemmen is besloten de Vredesrampenbestrijding te regionaliseren. Daartoe 1s een beleidscommissie "Regionalisatie Vredesrampen- bestrijding"onder voorzitterschap van de regionale brandweer- commandant, ingesteld, die, gesteund door eventuele werkgroepen, inmiddels een modelplan heeft ontworpen. Het is de bedoeling dat dit modelplan voor elke gemeente afzonderlijk wordt aangepast. Hieraan wordt momenteel gewerkt. 1.3.2.Bescherming Bevolking Oe regering heeft besloten tot versnelde opheffing van de dienst Bescherming Bevolking per I januari 1984. De taken van deze dienst zullen op genoemde datum voor een belangrijk deel worden toebedeeld aan de regionale brandweerorganisaties. Tengevolge van deze opheffing zal met name voor buitengewone (oorlogs) omstandigheden, voorlopig een leemte ontstaan in de civiele verdedigingsorganisatie. ümdat bezuinigingen een belangrijke drijfveer zijn voor de ver- snelde opheffing van de B.B., bestaat de vrees dat het rijk onvoldoende financiële middeien beschikbaar zal stellen om de. reorganisatie te bekostigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 5