J.4MiJjeu 2e afd. 25 november 1983 '108 Op 30 juni J.l. besloot u tot het instellen van een milieuraad. Oeze raad zal voor wat betreft de door hem te ontplooien aktivi- teiten onmiddellijk te maken krijgen met de in 1984 e.v. op te zet- ten milieuakties. Verder zal de inzet en de inventiviteit van de te benoemen leden in hoge mate bepalend zijn voor de realisering van de aan het instellen van de raad ten grondslag liggende doelstel1ingen. Op het gebied van de gescheiden inzameling van afvalstoffen heeft het gewest Kennemerland een waardevolle nota uitgebracht. De in deze nota gedane voorstellen zullen deels worden geëffec- tueerd door het gewest, deels door de gemeenten zelf. Zo zullen bijvoorbeeld gesprekken met middenstandsorganisaties over overbodige verpakkingsmaterialen op gewestelijk niveau plaats moeten vinden, terwijl het ontwikkelen van aktiviteiten op het gebied van de inzameling van oud papier meer een gemeen- telijke taak is. Voor wat dit laatste betreft, kan reeds gemeld, dat blijkens een gehouden enquête door Heemsteedse verenigingen en instellingen per jaar ongeveer 250.000 kg. aan oud papier wordt ingezameld. In overleg met deze verenigingen en instellingen zal worden bekeken Df in het ophaien van oud papier een zekere regelmaat is te brengen en of ook de gedeelten van Heemstede waar nu nog niet wordt ingezameld door een vereniging of instelling, bestreken kunnen worden. Met betrekking tot de uitvoering van de gemeentelijke lozings- verordening is een inventarisatie uitgevoerd van de verggnning- plichtige bedrijven en een indeling in categorieën. Over de daadwerkelijke uitvoering zal overleg plaatsvinden met o.a. het Hoogheemraadschap van Rijnland. 1.5. VolkSjjezondheid Op 1 juli 1984 zal de Wet voorzieningen gezondheidszorg deels in werking treden. Deze wet verplicht de gemeenten o.m. een vierjaren- plan op te stellen voor bij Algemene Maatreqel van Bestuur te bepalen sektoren van gezondheidszorq. Tot de qemeenteliike bevoeqdheid zal ook gaan behoren het verstrekken van erkenningen en vergunningen aaninstel I ingen -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 6