2e afd. 25 noveniber 1983 108 en personen die werkzaam zijn in de sectoren waarvoor de gemeen- ten planningsbevoegdheid hebben. Iii een drietal delen van Nederland, te weten Limburg, Eindhoven e.o. en Kennemerland, zal de wet niet gefaseerd maar integraal worden ingevoerd. De vereiste bestuursorganisatorische maatregelen zullen vöör de genoemde datum genomen moeten zijn. Iliertoe is nog overleg gaande tussen de zes gewest-gemeenten, provincie, rijk en het ROGK. De gemeenten llaarlem, Heemstede en Bloemendaal hebben zich uitge- sproken voor het zelf uitvoeren van de werkzaamheden, verbonden aan het voorbereiden en het ontwerpen van het gemeentelijke plan. Van rijkswege zullen gelden beschikbaar worden gesteld voor dit doeldoch over de exacte grootte van deze bedragen bestaat nog geen zekerheid. De subsidiëring van rijkswege van het onderzoek op baarmoederhals- kanker zal na 1983 worden gestaakt. Teneinde te voorkomen, dat de zorg op dit gebied zonder meer zal wegvallen, heeft de G.G. en G.D. van llaarlem het voorstel gedaan het onderzoek wel te conti- nueren, maar de deelneemsters aan het onderzoek zelf een aanzien- lijk groter deel van de kosten te laten betalen en voorts de leeftijdsgrens van de te onderzoeken vrouwen te wijzigen van 35 t/m 54 jaar in 24 t/m 54 jaar. Een en ander is bedoeld als een overgangsmaatregel naar de door de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur voorgestane integratie van het huidige bevolkingsonderzoek en het "preventieve" werk dat nu reeds door de huisartsen wordt verricht. Deze maatregel lijkt acceptabe) doch alvorens een definitief standpunt ingenomen zal worden, wordt overleg gepleegd met het lleemsteeds Vrouwencontact en de Heemsteedse huisartsen en in gewestelijk verband. 1.6. Jîe^ tennijinsjiIannejK J6^. I^MPr 1 enhox/en in het zuidelijk gedeelte van Merlenhoven zijn in de loop van

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 7