2e afd. 25 november 1983 6E WIJZIGING VERORDENING HONDENBELASTING 127 Heemstede, 8 november 1983. Aan de raad, In de vergadering van 26'november 1982 besloot uw raad de hondenbelasting met ingang van 1983 met f 5,-- te verhogen. De beleidslijn voor de hondenbelasting was tot nu toe om éénmaal per twee jaar een verhoging van 5,— door te voeren. Voor 1984 dient o.i. in af- wijking van deze beleidslijn het tarief voor de hondenbelasting met 4% te worden verhoogd. Hiermede wordt bereikt dat de tariefsverhoging gelei- delijker verloopt dan bij een verhoging van f 5,-- per twee jaar. De belasting wordt dan in 1984 voor de eerste hond f 72,50 per jaar en voor de tweede en elke volgende hond f 83,— per jaar. Met deze verhoging is in het dekkingsplan rekening gehouden. Door de ta- riefsverhoging ramen wij een meeropbrengst van f 9.000,--. Tevens stellen wij u voor, om de invordering na de aanslagoplegging te bespoedigen. Met het oog hierop is in het concept uitgegaan van een be- talingstermijn van twee maanden. Daarnaast speelt bij de wijziging van de verordening het volgende nog een rol 1. Bij beschikking, van de Minister van Binnenlandse Zaken, van 26 mei 1982 is bepaald dat het begrip "hoofd" van een gezin of samenwoning niet meer als zodanig in de verordening mag voorkomen. 2. Naar aanleiding van een uitspraak van het Hof van 's-Gravenhage mag bij continuering van de belastingheffing niet meer worden uitgegaan van de in het voorgaande jaar opgelegde aanslag, doch er moet worden uitgegaan van de laatste aangifte van de belastingplichtige. Het ge- v°lg hiervan is dat de redaktie van de artikelen 2 en 11 van de ver- ordening dient te worden aangepast. Wij stellen u voor tot de hierboven genoemde wijzigingen te besluiten. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 93