4e afd. 15 oecember 1983 137 Figuur 6 geeft de begreozingen ean van de terreinen die ten behoeve hiervan voor een deel voorzien dienen te worden van bebouwingsmogelijk- heden. Ook de hinderwetplichtige bedrijven zullen, gezien het ontbreken van alternatieve vettigingsplaatzen, gehandhaafd worden. Uel zullen deze bedrijven zodanig aoeten worden beatemd, dat eventuele (geringe) uit- breidingen geen onevenredige overlaat zullen bezorgen aan de omringende woonbsbouwing. 3.6 Inepraak Nadat op basis van het door de geneenteraad in 1976 genomen principe- besluit tot woningbouw en programraa van eiaen was opgeateld ia dit aan de bevolking voorgelegd. De op 3 juni 1982 daarover gehouden hoorzitting en de daarop volgende inspraaktermijn hebben nagenoeg uitsluitend op- en aanmerkingen opge- leverd over de toekomstige situatie op het ooatelijk deel van het plan- gebied, De reakties hebben betrekking op de voorgenomen wijze van bebouwing, de Albert Heynvestiging, de vrees voor verkeersoverlast en het behoud van bestaande bebouwing. Wijze van bebouwing. Opmerkingen zijn gemaakt inzake de voorgestelde bebouwing, die het huidige karakter zal aantasten. Voorts zijn reakties binnengekomen inzake de voorgenomen dichtheid en de maximaal toelaatbaar geachte bebouwingahoogten. Cevreesd wordt dat de bestaande bebouwing nadelige gevolgen zal ondervinden van de nieuwbouw. Bebouwing van het plangebied impliceert verandering van het huidige karakter. Uel zijn de karakteristieken van de huidige situatie alsmede die van de omringende bebouwing in de planontwikkeling verwerkt. De voorgenomen maximaal toelaatbare bebouwingshoogten zijn terug- gebracht. Thans is voor het middendeel van het plangebied de mnximale goothoogte op 12.00 m gesteld, terwijl ter plaatse incidenteel de bebouwing tot 15.00 m mag reiken. De verlaging van de voorgenomen maximaal toelaatbare bebouwingshoogten heeft atellig consequenties voor de dichtheid en capaciteit van het plangebied en daarmede ook voor de exploitatieve aspecten ervan. Cekozen is voor een relatief hoge bebouwingsdichtheid. De ligging in de onraiddellijke nabijhsid van hat winkelcentrum Binnenweg, de nabij- heid van boagebied iangs de Burg. van Lennepweg, alsmede de geringe woningbouwmogelijkheden en de grote woningbehoefte, maken een derge- lijke dichtheid mogelijk, c,q. noodzakelijk. Kleinschalige bouw in het traditionale patroon van blokjea aengczinawoningen is hier niet haal- baar. Voor het gehele plangebiad komt da bebouwingsdichtheid thans neer op ca. 75 won/ha. Conform door da raad vastgelegde woonnota wordit hier ecn gedifferen- tieerde bebouwing nagestreefd met twea-, drie- en vierkamer (en meer)- -96-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 101