137 4e afd. 15 deceniber 1983 woningen, grotendeele in de geeubdidleerde huureector. Bij een aantal yen 4 woonlagen (hoogte 12.00 m) i* geen lift verelat. De aan bejaarden toe te wijzeh wooneenheden zullen op de begane grond, dai) wel op verhoogd atraatniveau zijn geeitueerd. Ten aanzien van de reaervering van ruiate voor openbare voorzleningen kan worden venaeld dat de goothoogte van de sportzaal ca. 7 zal bedragen; van een bibliotheek (in 2 bouwlagen) ca. 6 Voor.deze voorzle- ning kan ook worden gedacht aan een gecombineerdemogelijk gestapelde bouw Voor een meer gedetailleerde beschrijving van de toekonstige opzet wordt verwezen naar hoofdatuk 4.4.2 stedebouwkundige opzet van de plan- beschrijving. Tenslotte dient te worden vermeld dat er een evenwicht gevonden zal moe ten worden tussen de te stellen eiaen en de econonische ultvoerbaarheid. De Albert Heyn-vestiging en verkeersoverlast Dê opmerkingen hierop spitsen zich toe op devrees voor verkeersover- last zowel door bezoekers als door bevoorradingswagens. Voorts wordt gevreesd voor nadelige gevolgen voor het winkelcentrua aan de Binnenweg. Gesteld kan worden dat het hier om een ruimtereservering gaat naar aan- leiding van een concrete aanvraag van het concern. De huidige vestiging aan de Binnenweg kan zich niet meer uitbreiden. Er kan pas gebruik worden gemaakt van deze reservering indlen: - de resultaten van het'geweatelijk distributie-planologisch onderzoek voor de verplaatsing van het huidige filiaal voldoende onderbouwing bieden; - de nieuwe vestiging op een zo kort mogelijke afstand van de Btnnenweg wordt gesitueerd waarbij een directe en aantrekkelijke verbinding met de Binnenweg tot atand kan komen. Het betreft hier een verplaataing en voortaetting van een beataand bedrijf. Daarom zal er, mede in relatie totr de resultaten van het dis- tributie-planologisch onderzoek die thans nog niet bekend zijn, nog*over- eenstenming moeten worden bereikt over'de verhouding food en non-food pakket alsmede het benodigde aantal m2 verkoopoppervlakte. (aug. 1982). Ten aanzien van de toekomstige verkeersafwikkeling kan worden gesteld dat de Blekersvaartweg en de overige betrokken wegen het extra yerkeer wel zullen kunnen verwerken. Door de situering aan de rand van de t°e" komstige woonwijk zal de verkeersoverlast voor dle woonwijk betrekkelijk gering zijn. Verkeershlnder door bevoorrading van het bedrijf is thaus inderdaad aanwezig. In de nieuwe situatic zal hierin verbetering ge- bracht kunnen worden. Aanvullende verkeersmaatregelen zullen indien noodzaketijk stellig worden getroffen. Eén en ander zal zijn beslag krijgen bij de nadere uitwerking van het besteraningsplan. Bij de verkavcling zullen de belangen van de omwonen- den niet uit het oog worden verloren. _gy_

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 102