-102- 4e afd. 15 deceniber 1983 137 en dient zoveel mogelijk te vorden gehandhaafd. Ügging i» de nabijheid van een toekonstig voongebied brengt met zich mee dat aan de bedrijven, ter voorkoraing van overlastbeperkingen moeten vorden geateld. Nieuve bedrijfauitbreidingen mogen in het piangebied in beperkte mate tot stand vorden gebracht, tervijl bij verplaatsing of opheffing van bestaande bedrijven zorgvuldig moet vorden onderzocht velke bedrijven zich op de vrijgekomen plaats mogen veatigen. Met het oog op dit laatste ia aan de voorschriften een Staat van Inrichtingen toegevoegd, vaarin bedrijven in vijf categorieën zijn verdeeld. De categorie-indeling berust op de mate van hinder die de bedrijven doorgaans veroorzaken. In het plangebied zijn bedrijven toelaatbaar die onder categorie I en 2 vallen, zijnde de minst liinderlijke bedrijven. Daamaast zijn de bedrijven, die nu reeda in het plangebied aanvezig zijn, maar in categorie 3 en 4 voorkomen, positief bestemd. Door een expliciete regeiing, is liun situering tot de huidige vestigings- plaats beperkt. Aldus is bereikt dat de bestaande bedrijven door het bestemmingsplan niet in de bedrijfsvoering vorden beperkt. Teneinde starheid in de regeling van de toelaatbare bedrijven te voor- komen is een vrijsteillngsbevoegdheid voor burgemeester en webhouders opgenomen ten behoeve van de vestiging van bedrijven die gelijkvaardig zijn aan die, welke in de categorie I en 2 zijn génoemd. Hierdoor kan worden ingespeeld op eventuele nieuwe ontwikkelingen en wordt de vesti- ging van nieuwe, nog niet opgenomen bedrijfstakken niet bij voorbaat onmogelijk gemaakt. Voor bedrijven uit categorie 3, die niet vallen onder de positieve bestemsingsrege1ing ala hierboven genoemd, is eveneens een vrijstel— lingsmogelijkheid voor burgemeester en vethouders opgenomen. Alvorens de laatste hiervoor genoemde vrijatelling te kunnen verlenen, is een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten vereist. Vo°r een aantal bestaande bedrijven zijn of vorden de volgende concrete maatregelen voorgesteld: het aannemingsbedrijf aan de Blekersvaartveg 19 zal gedeeltelijk wor- den verpiaatst; - voor de wasserij op nr. 47 is voorzien in een sanering ter plaatse, waardoor de milieu-overlast zal vorden.teruggedrongenDeze sanering zal met name plaatsvinden door toepassing van de mi1ieuvetgeving De etmaalwaarde van de maximale geluidbelasting is op 45 dB(A) gesteld. Naar verwachting betekent dlt naaat een aantal technische voorzieningen een afstand van 20 m voor geluidgevoe1ige bebouving; - de graosaofoonplatenfabriek op nr. 45 zal gedeeltelijk verplaatst vor- den. Daartoe moeten de panden 42 en 43 vaarschijnlijk gesloopt worden. Indien deze eloop niet plaatsvindt zal de benodigde nieuwbouw dieper in het plangebied penetreren. Ook hier zal toepassing van de milieu- vetgeving moeten leiden tot vermindering van de overlast. De geluids- normen zijn dezelfde als bij de wasserij. ^veneens met het oog op de toekomstige woningbow ir sangrenzende "jebiedzijn op een aantai daarvoor in aamoerkirg plaatsen de

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 107