4e afd. 15 december 1983 137 Stedebouwkundig betekent dit ondermeer dat de lokatie van die nieuwe Albert Heyn-vestiging op een zo oostelijk mogelijk gelegen terrein- gedeelte gevonden dient te worden, waardoor een optimale aansiuiting met het centrumgebeuren op de Binnenveg kan worden bewerksteliigd Verkeerskundig zal, met het oog op de omringende woonbebouwing, worden bezien welke aan- en afvoerroutes uitgestippeld dienen te worden ten behoeve van zowel bezoekers als bevoorradingswagens Door de onzekerheid ten aanzien van de realiseringskansen van enige voorzieningselementen voor dit noordelijk gebiedsdeei zal eventueel vrijgekomen ruimte voor wonîngbouw bestemd worden. Terwijl het noordelijk gebiedsdeei voomamelijk gereaerveerd wordt voor openbare en winkelfuncties zai het resterend deel bestemd worden voor de woningbouv. In het voorgaande is reeds gewezen op de noodzaak van hoge bebouwings- dichtheid. Om een ruimtelijk tegenspel te kunnen bieden aan de dominerende bouw- massa van het Overbos is gekozen voor een structurering waarbij het bebouwingsaccent op het middengedeelte is gelegd. In dit middengebied waar de maximaai toelaatbare goothoogte op 12.00 m is gesteld, mag ten behoeve hiervan de goothoogte incidenteel tot 15.00 m reiken. De gezamenlijke oppervlakte van deze accenten in de bebouwing dient ten hoogste 5Z te bedragen van de oppervlakte van het gebied rnet maximale goothoogte van 12.00 m. Teneinde bij de uitwerkingswerkzaamheden voldoende marges te kunnen bieden voor de ruimtelijke vormgeving is voor de situering van deze bebouwingsaccenten een ruime zone gelegd. De reeds genoemde 5Z~grens alsmede het hierna vermelde afbouwprincipe geven voldoende garanties tegen de in de inspraak naar voren gebrachte vrees voor al te grote massaliteit. Vanuit dit middenaedeelte dient de hoogte te worden afgebouwd. Met name in de richting van de omringende be- bouwing dient deze "afbouwgedachte" zorgvuidig ter hand te worden genoroen (zie fig. 7). De ontsiuiting van het plangebied zai vanaf de Burg. van Lennepweg en de Blekersvaartweg moeten plaatsvindenOok zulien enige langzaam verkeerroutes in oost-west richting tot stand worden gebracht, die een zo rechtstreeks mogelijke verbinding vormen met het centrumgebeu- ren aan de Binnenweg. In hoofdstuk 4.4.6 wojrdt nader ingegaan op de verkeersafwikke 1 ing respectievelijk parkeeryoorzieningen. Bij de opzet van de groen- en waterstructuur dient gerealiseerd te wor- dendat zij een onverbrekelijk onderdeel dienen te vorroen van de totale stedebouwkundige opzet. Evenals bij de toekomstige bebouwings- structuur zal hierbij rekening moeten worden gehouden met de zicht- en ruimtelijke relsties met het bos en bestaande bebouwing. Bestaande bomen, aangegeven in figuur 5 zulien in de toekomstige uit- werkingspiannen zoveel mogelijk moeten worden gehandhaafd. In het plangebied zai een ruig speelterrein van tenminste 1500 m2 moeten worden opgenomen. Dit apeeiterrein is gedacht in het zuidelijke gedeelte van het gebied; tesamen met een reservering voor voikstuinen kan liet als buffer fungeren tussen werk- en woongebied. Over het gehele -105-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 110