4e afd. 15 december 1983 137 De ontsluitingen voor het autoverkeer zijn in fig. 8 ingetekend: binnen 50 n ter weerszijden van de aangegeven plaats dient de ontslui- ting plaats te vinden. Voor het gedeelte van de Blekersvaartweg, gelegen tussen de noordelijke ontsluiting en de Koefiefs1aan zal tweerichtingsverkeer (voor auto's) gehandhaafd blijven. Dit om te voorkomen dat het autoverkeer een grote omweg moet maken via Herenweg, Burg. van Lennepweg of Binnenweg om richting noord te gaan. De Blekersvaartweg zal aldaar verbreed moeten worden in westelijke richting. Dpor het noordelijk deel van beide zijden te ontsluiten wordt de bereik- baarheid verbeterd. De ontsluiting op de Burg. van Lennepweg is gedacht voor de woonbebou- wing. Het verkeer van en naar de gepiande voorzieningen (bibliotheekwinkel- vestiging) zal gebruik dienen te maken van de ontsiuiting op de Blekers- vaartweg. Bij caiamiteiteh moeten beide ontsiuitingen "kortgesloten" kunnen wor- den. Het midden en zuidelijke gedeelte zuüen ook door ontsluiting op beide wegen bereikbaar worden gemaakt. De verbindingen tussen de ontsluitingen dienen zodanig te zijn, dat geen siuipmogelijkheden ontstaan voor het autoverkeer tussen Blekersvaartweg en Burg. van Lennepweg. Parkeerbehoef ten Voor de berekening van de behoeften aan parkeerp1aatsen binnen het plan- gebied in het noordelijk deel, kan worden uitgegaan van: 1. een sportzaal. Het totaal aantai bezoekers en personee1sleden is maximaai ca. 60 personen; 2. *een winkelvestiging van Aibert Heyn, groot 2000 m2. De winkeldrukte is eveneens afhankelijk van de dag en kan gesteld worden op maximaal 250 tegelijkertijd aanwezige bezoekers; 3. woningen binnen het gebied. Hiervoor wordt aangehouden de parkeer- norm van 1.2 parkeerplaats per woning; 4. een reservering van parkeerplaatsen ten behoeve van de winkeis langs de Binnenweg. Voorgesteid wordt om 30 piaatsen op te neroen aan de oo81zijde van het betreffende gebied. Cestreefd moet worden naar een "flexibei parkeerareaai"dat betekent: parkeervoorzieningen aanleggen die uitbreidbaar zijn of reservering van bepaalde plekken voor de toekomst om aldaar op een later tijdstip parkeerplaatsen te creëren. De in eerste instantie aan te leggen parkeeraccommodatie kan in principe onde rgronds gedacht worden. De grootte van genoemde accommodatie is als volgt bepaald: -112-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 117