137 -11S- 4e afd. 15 december 1983 3. Rijkaconaulent voor Handel, Ambacht en Diemten in Noord-Holland Door deze inatantie is bij brief van 29 maart 1983 als volgt gerageerd: 3.1 De regeling voor het verhuisbedrijf aan de Oude Posthuisatraat legt aan dlt bedrijf vergaande beperkingen op. Voorgesteld wordt een be- stemming Woondoeleinden en Bedrijven te hanteren, met een wijzigings- mogelijkheid indien ter plaatse geen bedrijf meer gevestigd is. De bestemming bij het verhuisbedrijf is in eerste instantie een woonbe- stemming. Deze bestemming is gelegd omdat er al gewoond wordt. Als toe- voeging daaraan is het verhuisbedrijf expliciet positief geregeld. Omdat een bestemmingsplan enige sanerende werking moet kunnen hebben en omdat deze werking hier gewenst is, is de toelating van het ver- huisbedrijf beperkt. Het aanwezige bedrijf kan op grond van de opgenomen regeling onbelemmerd zijn activiteiten uitoefenen. Ook bij een aanslui- tende opvolging door een ander bedrijf is er niets aan de hand. De in de regeling genoemde termijn van 3 maanden is thans verlengd tot 6 maanden. De enige beperking die gesteld wordt, is dat een opvolging na beeindiging binnen genoemde termijn van 6 maanden geëffektueerd moet worden. 3.2 Indien de platenperserij en de wasserij verplaatst dienen te worden, zullen de kosten daarvan op de exploitatiekosten van het plan gaan drukken. Onderzoek heeft uitgewezen dat sanering ter plaatse mogelijk is. De daarmee gepaard gaande kosten drukken voor een deel op de exploitatie- kosten van het plan. liet overige deel van de kosten wordt uit andere bron bestreden (Bijdrageregeling sanering mi1ieuhinderlijke bedrijven). 3.3 Het is een absolute voorwaarde voor de verplaatsing van de Albert- Heijn-vestiging dat een aantrekkelijke looproute gecreëerd wordt tussen de nieuwe vestiging en de Binnenweg. Deze voorwaarde is een van de uitgangspunten voor de realisering van be- doelde verplaatsing. Het bestemmingsplan Binnenweg e.o. voorziet hierin. 3.A De exploitatie-opzet wordt te optimistisch geacht voor wat betreft de geraamde grondopbrengst voor winke1vestigingmede vanwege de financiële relatie met de kosten van de te realiseren looproute. Over dit onderdeel ia overeenstemming bereikt met belanghebbenden bij het projekt. De exploitatie-opzet kan op dit onderdeel worden geraliseerd. 3.5 Artikel 20, lid 3c, houdt ook de mogelijkheid van vestiging van meerdere winkeltjes open. Dit vermindert de kans van slagen van een aantrekkelijke vertakking van het centrum. Het hetreffende voorschrift is aangepast. De benedering van de riîkE :s- suient in deze is overigens een vast gegeven voor de gemeente geweest.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 124