4e afd. 15 december 1983 137 2. De direktie van Wasserij Van Houten B.V. De direktie van het bedrijf kan begrip hebben voor de noodzaak tot woningbouw op de onderhavige lokatie, mits de bedrijfsvoering daar- door niet wordt gestoord. In haar bezwaarschrift richt de direktie zich tegen de gevolgen die realisering van het bestemmingsplan vanwege de milieu-aspekten voor de bedrijfsvoering zal hebben. Duidelijkheid dient h.i. te bestaan omtrent de aard van te treffen voorzieningen en de wijze van bekostiging daarvan. Ingeval van overschakeling van de bedrijfsinstallaties op aardgasver- bruik wordt toepassing van het grootverbruikerstarief bepleit. Voorts wordt gewezen op een minimale bebouwingsafstand van 20 m van de woningen tot de erfafscheiding van het bedrijf en de wenselijkheid van het isoleren van de toekomstige woningen tegen geluidsoveriast. Er is reeds onderzocht welke voorzieningen getroffen zouden moeten wor- den bij realisering van de in het plangebied geprojekteerde woningen. Overleg is gaande tussen het bedrijf, de gemeente en de provincie over de exacte uitvoering en de financiering van de daarmee gepaard gaande kosten. Voor wat dit laatste betreft kan vermeld worden dat 50 tot 70% van de kosten van de voorzieningen gedekt zal worden door een bijdrage op grond van de Bijdrageregeling sanering milieuhinderlijke bedrijven in de woonomgeving. De overige kosten komen ingevolge het bepaalde in deze regeling in principe ten laste van het bedrijf doch of, en zo ja in hoeverre van gemeentewege (een deel van) de kosten gedragen zullen worden, is afhankelijk van de definitieve raming en het overleg met het bedrijf. Het lijkt daarbij reëel dat ten laste van het bedrijf komende kosten van die voorzieningen/verbeteringen, die ook zonder dat er sprake zou zijn van woningbouw, getroffen zouden moeten worden. De opmerking over toepassing van het grootverbruikerstarief betreft geen bezwaar in stedebouwkundige zin. Volgens het programma van eisen voor het vervaardigen van een uitwer- kingsplan dient ten westen van het bedrijf en de platenperserij een bebouwingsafstand van 20 m te worden aangehouden; tezamen met te tref- fen voorzieningen wordt hiermee een etmaalwaarde van max. 45 dB(A) op de gevel bereikt, hetgeen het treffen van aanvullende isolerende

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 12