4e afd. 15 december 1983 137 maatregelen aan de woningen overbodig maakt. Om aan het bezwaar op dit punt tegemoet te komen, is het gewenst ge- noemd uitgangspunt ook in het plan zelf vast te leggen door het aan- geven van bedoelde zône op de plankaart. Binnen deze strook van 20 m is geen woonbebouwing, maar slechts erfbebouwing toegestaan. 3. Het bestuur van de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek. a. Een overbelasting door gemotoriseerd verkeer zal in de nabije toe- komst leiden tot een verbreding van de Blekersvaartweghetgeen neerkomt op het rooien van bomenversmallen van het talud en in het uiterste geval het opofferen van de gehele vaart. b. De vrij grote goothoogten voor dit gedeelte van het dorp zal naar de mening van het verenigingsbestuur de "skyline" ontsieren. ad a. Volgens de onder 1 ad b genoemde prognoses moet voor het noordelijk deel van de Blekersvaartweg (van de Koediefslaan tot de noordelijke ontsluiting van het plangebied) bij realisering van het plan gere- kend wordt op een toename van de autoverkeersintensiteiten van 50X. Voor dit gedeelte wordt dan ook voorzien in een wegverbredingzij het niet in oostelijke richting ten koste van talud of vaart, maar in westelijke richting. De intensiteiten op het overige deel van de Blekersvaartweg blijven nagenoeg gelijk, waardoor geen taludversmal1ing of aantasting van water of bomen ten behoeve van het verkeer noodzakelijk is. Het bestemmingsplan gaat uit van handhaving van de Blekersvaart, zoals op de plankaart aangegeven. ad b. Om een ruimtelijk tegenspel aan de dominerende bouwmassa van het Overbos te kuhnen bieden, is gekozen voor een bebouwing met een accent op het middengebied. Mede gezien de hoogte van nabijgelegengrootschalige bebouwing, zoals de Provinciënwijkhet flatgebouw Laan en Vaart en het Over- bos met hoogten van respektievelijk 34, 25 en 27 m, kan bij de voorgestelde bebouwingshoogte van maximaal 18 m niet van een ont- siering van de "skyl ine" van Heemstede worden gesproken. 4. Mevrouw A.A. Noordhof-de Vries en mevrouw C.G. Pepping en anderen. a. De van winkeliers afkomstige bezwaarschriften richten zich tegen het opnemen van een A.11-vestiging in het ontwerp-bestemmingsplan,

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 13