2e afd. 15 december 1983 15e WIJZIGING ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT 140 Heemstede6 december 1983. Aan de raad, De veranderingen in de organisatie nemen de laatste jaren steeds meer in omvang en aantal toe. Oorzaken van deze veranderingen kunnen zijn een streven naar verbeteringen in de besluitvorming, de be- drijfsvoering dan wel een streven naar vereenvoudiging van procedures, waardoor bepaalde knelpunten kunnen worden aangepakt en opgelost. Daarnaast kunnen als oorzaken worden aangevoerd invloeden van buitenaf, nieuwe werkmethoden die zich aandienen en de toevoeging van nieuwe taken aan het gebruikelijke pakket. A1 deze veranderingen kunnen voor de daarbij betrokken werknemers zeer ingrijpend zijn. Vanuit dit gegeven is er de laatste jaren een groeiende behoefte ontstaan medewerkers actief bij deze veranderings- processen te betrekken. Dit heeft ertoe geleid, dat op landelijk ni- veau een werkgroep is ingesteld om een leidraad bij organisatieveran- deringen te concipiëren. Vooruitlopende op de totstandkoming van een model-Leidraad heeft deze werkgroep een basis-artikel geformuleerd, waarmede de formele grondslag wordt gelegd om in geval van al dan niet ingrijpende organisatie-veranderingen nadere regels te stellen. Deze leidraad is inmiddels verschenen en wij zullen ons in voorkomende gevallen beraden of en zo ja op welke wijze van deze leidraad gebruik kan worden gemaakt. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke be- handeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden heeft ons in een circulaire van 10 december 1982, nr. 2-6132, aanbevolen dit artikel als nieuw artikel A6 in het Algemeen Ambtenarenreglement op te nemen met gelijktijdige vernummering van de artikelen A6 tot en met A8 (oud) tot de artikelen A7 tot en met A9 (nieuw). In een brief van de minister van binnenlandse zaken van 13 juli 1983 zijn wij nader geïnformeerd over de structurele herziening van het -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 141