15 december 1983 137 waarbij het volgende wordt aangevoerd: 1. verplaatsing en uitbreiding van deze vestiging heeft niet alleen gevolgen voor de detailhandel in dagelijkse goederen, maar ook voor die în de niet-dagelijkse goederen (door reclamanten, wordt in ver- band "iet deze uitbreiding en de invulling van de bestaande A.H.- vestiging een toename van het verkoopoppervlak in de non-food sfeer van 830 m2 becijferd); 2. de vestiging zal consumenten onttrekken aan andere Heemsteedse win- kelcentrahetgeen met de in de d.p.o.-rapportage aangehaalde om- zetdaling kan leiden tot sluiting van een aantal winkels; 3. de b1j de vestiging aan te leggen parkeerplaats zal vooral een funk- tie voor genoemde supermarkt gaan vervullen en mogelijk ook voor het noordel1jk deel van de Binnenweg; de overige winkelcentra zul- len hiervan slechts de (onttrekkende) nadelen ondervinden; 4. realîsering van de gevraagde oppervlakte (ingegeven door bedrijfs- economische voorwaarden, verbonden aan het goed funktioneren van de A.H. supermarkt) betekent volgens reclamanten dat er geen of nauwelijks mogelijkheid tot uitbreiding overblijft voor andere winkels in de voedings- en genotmiddelensektor in Heemstede; 5. grootschaligheid is noch in het belang van de bewoners, noch in dat van de winkeliersmen is gebaat bij een verscheidenheid aan winkels met persoonlijke benadering en wel in de nabije omgeving. 1 2. Zoals vermeld met betrekking tot het bezwaar van reclamant, genoemd onder 1, is de mogelijkheid tot het realiseren van een detailhandels- vestiging met in het ontwerp-bestenmingsplan opgenomen dan na het volgen van een uitvoerige procedure. Daarbij was de conclusie dat een verplaatsing en vergroting van de Albert Heijn-vestiging op korte termijn weinig consequenties zal heb- ben voor het funktioneren van Heemstede-centrum. Onderzoeksmatig kan niet met zekerheid worden aangegeven wat de invloed is t.a.v. andere supermarkten en kleinere winkels voor dagelijkse goederen. Eén en ander is bij de totstandkoming van het raadsbesluit tot de- finitieve reservering nadrukkelijk afgewogen. Met betrekking tot de huidige vestiging van A.H. aan de Binnenweg is een invulling in de sektor niet-dagelijkse goederen eveneens -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 14