e ard- 15 december 1983 j37 onder ogen gezien en als mogelijk beoordeeld. Een dergelijke in- vulling kan negatieve effekten tot gevolg hebben waardoor enige omzetdaling kan optreden. Daarnaast kan omzetdaling ont- staan door de te verwachten economische ontwikkelingen en de be- volkingsafname. Daarbij dient aangetekend te worden dat bij de huidige vloerproduktiviteit in die sektor sprake is van een voor- sprongsituatie en enige toename van de verkoopoppervlakte kan wor- den opgevangen. Leegstand van het pand is zonder meer schadelijk voor de Binnenweg. Afhankelijk van de toekomstige vestiging in dit pand kunnen de verkoopcijfers in dezelfde branche onder druk komen te staan. Als deze vestiging daarentegen een representatieve zaak is, kan dit ook positieve effekten op de koopkrachtbinding hebben. ad 3" Het d00r adi~essanten ten aanzien van de aan te leggen parkeerakkom- modatie gestelde kan niet worden gezien als een bezwaar, maar is meer een constatering van het feit dat de mede met het aanleggen beoogde verruiming van de parkeersituatie ten goede komt van het noordelijk gedeelte van de Binnenweg. T.a.v. de door reclamanten vermeende (onttrekkende) nadelen voor d0 over'9e winkelcentra rijst de vraag waar zich thans concrete problemen voordoen. Hiervan is slechts sprake op de rest van de Binnenweg, de Raadhuisstraat en de Zandvoortselaan nabij het sta- tion. Voor deze winkelgebieden zal binnenkort een blauwe zône wor- den mgevoerd, waardoor de parkeersituatie voor winkelbezoekers sterk verbeterd zal worden. ad 4. De constatering dat er bij realisering van bedoelde vestiging min- der uitbreidingsmogelijkheden overblijven is op zich juist. Zoals reeds hiervoor is verneld, heeft bij de definitieve ruimte- reservering aan de hand van o.m. deskundigen-advies een afweging plaatsgevonden. ad 5" Het Plangehied is de laatste mogelijkheid om het centrum enige mate uit te breiden waarbij de lintvormige struktuur van het cen- trum een aantrekkelijke vertakking krijgt. De kans van slagen van een dergelijke vertakking moet bij een ves- tiging als de onderhavige supermarkt groter worden geacht dan die bij vestiging van een aantal kleine winkels. Een benadering die

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 15