de afd- 15 december 1183 137 door de rijksconsulent voor handelambacht en diensten wordt gedeeld. b. Ook de van bewoners van omliggende straten van het plangebied ontvan- gen bezwaarschriften richten zich tegen het opnemen van een A.H.-ves- tiging in het ontwerp-bestemmingsplan en wel om de volgende redenen: 1. naast het feit dat een gebouw met de beoogde afmetingen van de A.H.-vestiging niet in een woonbuurt thuishoort, hebben adressan- ten er bezwaar tegen dat de kleinschaligheid van het Heemsteedse winkelcentrum wordt aangetast; de aanwezigheid van een dergelijke gigant kan het einde van kleinere winkels, met name van die met goederen in dezelfde branche bewerkstel1igen 2. de voorgeschreven parkeerakkommodatie van 150 plaatsen zal onvol- doende zijn voor het op koopavonden en zaterdagen verwachte aantal auto's, waardoor naar elders zal worden uitgeweken en daar overlast zal worden bezorgd; 3. het door bedoelde vestiging aantrekken van extra consumenten uit de regio betekent dat het verkeer zal toenemen; naar de mening van reclamanten grenst het aantal op grond van het verkeersstruktuurplan voor de betrokken wegen toelaatbaar geachte aantal motorvoertuigen aan het onaanvaardbare en moeten de gemeen- telijke prognoses worden beschouwd ais grove ramingen, waarvan de werkelijkheid aanzienlijk kan afwijken. Ook zonder realisering van een A.H.-vestiging zullen de betrokken wegen reeds moeilijk de aan- tallen motorvoertuigen kunnen verwerken. Het ontwerp-bestemmingsplan besteedt geen aandacht aan het toenemen van verkeer in de Van der Spiegellaan en de Van S1ingelandtlaan. Reclamenten wijzen voorts op het vanwege de stoplichten vermijden van de route Koediefslaan-oost/Bronsteeweg v.v. ten nadele van de route Koediefslaan-midden/Van S1ingelandtlaan/Van der Spiegellaan; 4. voor wonmgen aan wegen met een verkeersintensiteit boven 2000 motor- voertuigen betekent dit geluidsoverlastreclamanten achten de kans niet u'tgesloten dat deze aantallen boven de toegestane maximum- grens van 2450 motorvoertuigen komen te liggen. ad 1. De onderhavige vestiging is geprojekteerd aan de rand van het toe- komstige woongebied, waardoor de invloed op die woonwijk gering zal ziJn- D.m.v. de geprojekteerde passage zal de vestiging op

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 16