afd. 15 december 1983 137 de Binnenweg georiënteerd zijn. Aantasting van de in het winkelcentrum Binnenweg voorkomende klein- schaligheid behoeft door deze vestiging op zichzelf nog niet plaats te vinden. Zoals hiervoor reeds meerdere malen is vermeld, wordt dit onder- deel van het ontwerp-bestemmingsplan onderbouwd door de resultaten van het distributie-planologisch onderzoek en de deskundigen-ad- viezen. 2. De in de toelichting opgenomen parkeerbehoefteraming is een op ba- sis van beschikbare gegevens opgestelde prognose en gaat uit van een maximale behoefte van 130 - 180 parkeerplaatsen. Het ontwerp- bestemmingsplan voorziet in de aanleg van minimaal 150 plaatsen. Tijdens piekuren op dagen dat sprake is van volledig gebruik van de winkelvoorziening, kan zich incidenteel een overschrijding van de voorgestelde capaciteit met maximaal 30 auto's voordoen. Oit zal gespreid in de omgeving worden opgevangen, hetgeen niet al- tijd overlast behoeft te veroorzaken. Genoemd "tekort" wordt dan ook toelaatbaar geacht. 3. Verwezen wordt naar hetgeen hieromtrent is vermeld met betrekking tot het bezwaar van reclamant, genoemd onder 1. De daarbij aangehaalde prognoses zijn geen grove ramingen, maar reële cijfers op basis van beschikbare gegevens en inzichten, zoals o.a. getoetst door provinciale instanties. Afwijkingen kunnen zich uiteraard voordoen. Met uitzondering van het oostelijk gedeelte van de Koediefslaan en het noordelijk deel van de Blekersvaartweg is overigens niet de ves- tiging van een supermarkt de voornaamste oorzaak van een toename van de verkeersintensiteiten, maar de toekomstige woningbouw teza- men met de instelling van éénrichtingsverkeer op de Blekersvaartweg en de autonome groei van het autoverkeer in de komende 10 jaar. Onder 1 ad b is voorts reeds gewezen op het feit dat de woonstraten Van S1ingelandtlaanVan dfrSpiegellaan en Koediefslaan-west geen funktie zullen gaan vervullen voor de ontsluiting van het plange- bied. In dat verband is een gebruik van het middengedeelte van de Koediefslaan als onderdeel van een door reclamanten verwachte sluip- route niet meer relevant. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 17