4e afd. 15 december 1983 137 belangen ingestemd met een definitieve ruimtereservering t.b.v. de vestiging van een A.H.-supermarkt. Verwezen wordt voorts naar het gestelde onder 4aad 5. ad b. Ten aanzien van dit bezwaar moet in de eerste plaats worden aange- tekend dat het slechts betrekking kan hebben op eventueel extra verkeer, aangetrokken door een vergrote A.H.-vestiging. Bovendien gaat het daarbij uitsluitend om winkelbezoekers per auto, die dan ook nog hun route via de Bronsteeweg kiezen. Met name zal het hier gaan om "Extra" kopers, afkomstig uit een gedeelte van Haarlem-Zuid, de Componistenwijk en de Schilderswijk; dit aantal zal ten opzichte van de bestaande verkeersintensiteiten slechts betrekkelijk gering zijn. Voorts zij nog opgemerkt dat het in voorbereiding zijnde re- konstruktieplan is gebaseerd op het funktioneren van de Bronsteeweg als buurtstruktuurweg met centrumfunktie en voorziet in een rijbaan van voldoende breedte met fietsstroken 8. T.J. Coebergh van den Braak. De bezwaren van reclamant hebben betrekking op: a. de intensieve bebouwing op het onderhavige gebied; b. parkeer- en verkeersdrukte voor de omwonenden, waarbij niet wordt aangegeven welke voorzieningen zullen worden getroffen in de nauwe en reeds overbelaste, omliggende straten; c. het door de gemeente gevoerde middenstandsbeleid. ad a- Verwezen wordt naar de hiervoor onder 1 ad b aangehaalde motieven, welke aan de voorgestelde bebouwingsdichtheid ten grondslag liggen. ad b. Met betrekking tot de aangehaalde parkeer- en verkeersdrukte wordt verwezen naar hetgeen hieromtrent is verineld bij de onder 4b (ad 2) en onder 1 (ad b) opgenomen bezwaarschriften. ad c- Voorzover het door reclamant bedoelde beleid betrekking heeft op de A.H.-vestigingwordt nogmaals gewezen op de eerder aangehaalde con- clusie van adviseurs dat een verplaatsing en vergroting van de be- staande vestiging op korte termijn weinig consequenties zai hebben voor het funktioneren van Heemstede-centrum en dat onderzoeksmatig niet kan worden aangegeven hoe de ontwikkeling op langere termijn zal zijn. _l6

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 20