afd. 15 december 1983 137 9- T.J. Couberqh van deri Braak en 10 anderen. Reclaroanten roaken bezwaar tegen de roassale woningbouw in het plange- bied. De inspraak in de programmafase heeft naar hun mening slechts geleid tot wijziging of aanpassing van een enkel facet. Niet verwerkt zijn daarbij vele vragen en wensen, alle m.b.t. het feit dat op een relatief klein en kwetsbaar stuk grond in het centrum van Heemstede een veel te groot aantal huizen zal worden gebouwd. Een dergelijk plan zal volgens reclamanten noch voor de toekomstige- noch voor de huidige bewoners een aantrekkelijke leefomgeving opleve- ren; zij noemen daarbij als te verwachten negatieve gevolgen: - aantasting van een belangrijk stuk groen in het oude centrum met een opvallende flora en fauna; - verkeerstoename in een al veel te drukke omgeving; - geluidsoverlast door dat verkeer. Tenslotte zijn reclamanten van mening dat voor de knelpunten pas later naar oplossingen zal kunnen worden gezocht. De inspraakprocedure in de programmafase van het bestemmingspian heeft bestaan uit het na uitvoerige perspublikatie ter inzage leggen van een ontwerp-programmahet houden van een hoorzitting, waar gelegenheid is gegeven op- en aanmerkingen kenbaar te maken en de mogelijkheid tot het schriftelijk indienen van suggesties en/of opmerkingen. Aan de ingekomen reakties is uitgebreid aandacht besteed in het voor- stel van burgemeester en wethouders aan de raad d.d. 10 augustus 1982 m.b.t. de vaststelling van het programma van eisen. Voor wat betreft het tegen de bebouwingsdichtheid aangevoerde bezwaar wordt verwezen naar hetgeen omtrent de uitgangspunten reeds onder 1 ad b is vermeld. Ten aanzien van de door reclamanten aangevoerde argumenten wordt het volgende opgemerkt: - de noodzaak tot bebouwing is al eerder vastgesteld; daarbij heeft een afweging van alle relevante faktoren plaatsgevondenhetgeen o.m. tot het uitgangspunt heeft geleid "het zoveel mogelijk handha- ven van bestaande bomen in de uitwerkingsplannen" en tot een bebou- wingsdichtheidals in het ontwerp-plan opgenomen; - m.b.t. de toename van het verkeer wordt verwezen naar de onder 1. ad b genoemde intensiteiten;

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 21