afd. 15 december 1983 HOOFDSTUK III. OVERGANGS- EN SLOTBEPALINGEN 137 -50- Artikel 22 Voortzetting bestaand gebruik Onbebouwde gronden en bouwwerken die bij het van kracht worden van het plan in gebruik zijn voor andere doeleinden dan waarvoor zij blijkens de bestemming ingevolge het plan mogen worden gebruikt, mogen voor die doeleinden in gebruik blijven. Arttkel 23 Verandering beataand gebruik van onbebouude gronden en van bouuwerken 1. Het is verboden het in artikel 22 bedoelde bestaande gebruik van onbebouwde gronden en van bouwwerken te veranderen in een gebruik op een wijze of tot een doel strijdig met de bij dit plan aan de grond gegeven bestemming, tenzij in een gebruik dat de strijdigheid met de bestemming niet vergroot. 2. Indien strikte toepassing van het verbod vervat in lid 1 leidt tot niet door dringende redenen te rechtvaardigen beperkingen van het meest doelmatige gebruik, verlenen burgeroeester en wethouders vrijstelling van dat verbod. 3. Een vrijstelling als bedoeld in lid 2 wordt niet verleend, dan nadat de Commissie voor ruimtelijke ordening en volksliuisvesting is gehoord en dan nadat belanghebbenden gedurende 30 dagen gelegenheid is geboden orn tegen het voorgenomen andere gebruik schriftelijk bezwaren in te dienen. Van het voorgenomen andere gebruik en de mogelijkheid voor belang- hebbenden daartegen schriftelijk bezwaren in te dienen geven burgemeester en wethouders kennis aan de eigenaren en gebruikers van de aangrenzende gronden en bouwwerken, openbare kennis in één of meer dag- of nieuws- bladen die in de gemeente worden verspreid en op de gebruikelijke wijze. Artikel 24 Gedeeltelijke vemieuuing of verandering van bestaande bouuuerken Bestaande bouwwerken, die hetzij door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan de besteramingen van het plan of aan één of meer bepalingen dezer voorschriften, mogen gedeeltelijk worden vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd met dien verstande dat a. vernieuwing of verandering van bouwwerken ten behoeve van een voorgenomen ander gebruik slechts is toegestaan indien ook dat andere gebruik krachtens deze voorschriften is of zal worden toegestaan b. reeds bestaande afwijkingen van de bepaiingen van dit plan, ook naar hun aard niet mogen worden vergroot

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 54