-81- 4e afd. 15 december 1983 137 IIILEIDING Voor het gebied ten westen van het centrum van Heemstede ontbreekt een bestemmingsplan, zoals bedoeld in artikel 10 van de Wet op de Ruimte- lijke Ordening. Wel zijn op het gebied plannen, gebaseerd op de Woning- wet 1901 van toepassing. Deze plannen zijn inmiddels evenwel verouderd en aan vervanging toe. Aanvankelijk is het gebied, mede op grond van de ligging ten opzichte van het centrum, betrokken geweest in de plannen, die voor de centrum- ontwikkeling bestonden. Zo werd bijvoorbeeld voor het noordelijke gedeelte van het gebied aan winkelvestigingen gedacht. Deze gedachte moest echter worden verlaten, toen besioten werd tot een bescheiden ontwikkeling van het centrum. De problematiek van het gebied is daar- door minder afhankelijk geworden van de centrumproblematiek. Als logisch gevolg van een en ander is overgegaan tot het opstellen van afzonder- lijke bestemroingsplannen voor beide gebieden (zie fig. I). In juni 1979 is het streekplan Amsterdam-Noordzeekanaal gebied van kracht geworden. Dit plan wijst het onderhavige gebied aan voor woon- gebied Het open gebied tussen de Blekersvaartweg en de Burg. van Lennepweg heeft in het plan de uit te werken bestemming woongebied gekregen. Het plan legt in zoverre dus de basis voor nieuwe ontwikkelingen. Voor het resterende gedeelte van het plangebied beoogt het plan in hoofd- zaak een consolidatie van de bestaande toestand. Het toekomstig grondgebruik van het open gebied tuSsen de Blekersvaart- weg en de Burg. van Lennepweg is aan de orde geweest tijdens de inspraak- procedure die met betrekking tot de centrumproblematiek is gevoerd. Het door de insprekers ingenomen standpunt inzake het meest wenselijke grond- gebruik is door de Raad in zijn vergadering d.d. 25-3-1976 overgenomen. In aprii 1982 is voor het plangebied een ontwerp-programma van eisen opgesteld dat als basis heeft gediend voor dit bestemmingsplan. Over dit ontwerp-programma van eisen is op 3 juni 1982 een hoorzitting gehouden. De ingekomen reacties alsmede de verwerking hiervan zijn beknopt in de toelichting opgenomen. Het programma van eisen is bij raadsbesluit van 26 augustus 1982 vast- gesteld Bij de verwerking van gegevens in deze toelichting is uitgegaan van de fase, waarin de planvorming verkeerde. Zo is bij voorbee'ld in het prograra- ma van eisen nog sprake van een bibliotheek. Eerst in de fase van de planbeschrijving wordt deze voorziening niet raeer genoemd, oradat pas na de vaststelling van het programma van eisen deze verandering optrad.

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 86