4e afd. 15 december 1983 1. BESCHRIJVING VAN DE BESTAANDE TÛESTAND. 137 1.1. Begreming van het gebied Het bestemmingaplangebied wordt aan de noordzijde door de Koediefslaan begrensd, aan de zuid- en oostzijde door de Kerklaan respectievelijk de Blekersvaart De westgrens wordt deels gevormd door de Burgemeester van Lennepweg en deels door de Herenweg. Het plangebied heeft een oppervlakte van ca. 19 ha. (zie fig. 2). 7.2. Karakter en grondgebruik in de huidige aituatie Het gebied kan globaal worden onderverdeeld in: a- het »estelijk deel: dit deel wordt begrensd door Kennemerduin, de Burgemeester van Lennepweg, de Kerklaan en de Herenweg; dit deel is overwegend woongebied met een aantal voorzienings- eiementen. De kerk op de hoek van de Herenweg en de Kerklaan kan voor dit deel van het plangebied en de omgeving als beeld- bepalend worden beschouwd. Ten noorden van de kerk bevindt zich het gebouw van de Stichting 't Oude Posthuis. Voorts zijn de begraafplaats en het complex van de St. Antonius- scholen mede door hun omvang en beplanting, beeldbepalend voor de omgeving. De flat op de hoek van de Blekersvaartweg en de Kerklaan steekt do°r zijn afmetingen sterk af ten opzichte van de omgeving en vormt daardoor een onmiskenbaar oriëntatiepunt In het noordwestelijk deel ligt het complex van de Gerrit Bargerschool Op het perceel Koediefslaan 69 bevindt zich een gebouu, dat geplaatst is op de monumentenlijst en dat bekend staat onder de naam "De Dorstige Kuil". Het gebouw dateert uit de I8e eeuw en is, na restauratie, thans een onderdeel van een school b- het oostelijk deel: dit deel wordt begrensd door de Koediefslaan, de Kerklaan, de Burgemeester van Lennepweg en de Blekersvaart- weg. Karakteristiek in dit gebied is de westelijke begrenzing, gevormd door de hoge beplanting op de terreinen van achtereen- volgens Kennemerduin, Het Overbos en Kennemeroord Het thans onbebouude gebied van het terrein wordt nu voor een deel gebruikt als volkstuinen. De bebouwing langs de Blekers- vaartweg is gemengd van aard. Uit een inventarisatie van het gebruik van de panden langs de Blekersvaartweg, opgesteld in 1982, blijkt dat er naast ambachtelijke - en nijverheidsbedrijven, (een kwekerij) en een kunstenaarsatelier zijn gevestigd. oo

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 88