4e afd. 15 december 1983 137 dat dit bezwaarschrift geacht nioet worden bij de gemeenteraad te zijn ingediend; dat de inhoud van de bezwaarschriften als volgt kan worden samengevat, terwijl de bezwaren kunnen worden beantwoord zoals achter deverkorte inhoud is vermeld; 1Ing. J.C.W. Jonker. aDe supermarkt is te grootschalig en wordt gebouwd voor de agglomeratie met als gevolg grote overlast voor de omwonenden en geen enkel voordeel b. De woningbouwplannen gaan volgens adressant uit van een grote overschatting van de aanwezige ruimte met als gevolgen voor de huidige bewoners: verkeersoverlast en bebouwing te dicht aan de perceelsgrenzen. Bovendien niet zo dringende noodzaak als ge- steld i.v.m. de uitvoering van grote projekten (Noron) in de na- bijheid. ad a. Aan de in het ontwerp-bestemmingsplan opgenomen mogeiijkheid tot het realiseren van een detailhandelsvoorziening ligt een uitvoerige procedure ten grondslag. Bij de vaststelling van het progranvna van eisen voor het bestemmings- plan bij raadsbesluit van 26 augustus 1982 werd uitgegaan van een ruimtereservering voor de verplaatsing van de huidige A.H.-vestiging aan de Binnenweg naar de Blekersvaartwegwaarbij voorwaarden zijn gesteld t.a.v. een voldoende onderbouwing door het gewestelijk dis- tributie-planologisch onderzoek en de relatie met het bestaande winkelapparaat. Na het bekend worden van deze onderzoekgegevens zijn bij de onder- zoekers nadere adviezen ingewonnen. Daarbij werd geconst.ateerd dat in llpenistede-centrum bedri jfseconomisch zeer goede resultaten wor- den geboekt en dat er in vergelijking met de verhotiding tussen de bestedingen en het aanbod in supermarkten in het onderzoeksgebied ruimte is voor uitbreiding van het supermarktareaalDe conclusie was dat een verplaatsing en vergroting van de Albert Heijn-vesti- ging op korte termijn weinig consequenties zal hebben voor het funktioneren van Heemstede-centrum. Onderzoeksmatig kan niet worden aangegeven hoe de ontwikkeling op langere termijn zal zijn, waar- -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 8