fd. 15 december 1983 137 Verkeer Het plangebied wordt omaloten door de Kerklaan, Koediefslaan en de Blekeravaartweg. Door het gebied loopt de Burgemeester van Lennepweg, terwijl verder nog de Oude Posthuisstraat deel uitmaakt van het gebied. Laatstgenoemde straat en de Koediefs- laan ten westen van de Burgemeester van Lennepweg worden voor- naraelijk gebruikt door bewoners en bezoekers van de aanliggende bebouwipg en hebben dus een overwegende erffunktie. De andere genoemde straten en wegen hebben behalve een erf- funktie ook een funktie voor verkeer dat doorgaand is ten opzichte van het plangebied. Door hun ligging in het Heeras£eedse wegennet worden zij gebruikt door het interne verkeer binnen de gemeente. Zij zijn daarom in het op 25 maart 1982 vastgestelde Verkeers- structuurplan 3e fase aangewezen als buurtstructuurwegwaarbij de Blekersvaartweg en de buiten het plangebied gelegen Kerklaan bovendien een funktie hebben voor de ontsluiting van het centrum Binnenweg/Raadhuisstraat Met uitzondering van de Blekersvaartweg kan worden gesteld dat genoemde wegen de toegewezen funktie zonder veel problemen kunnen verwezenlijken. De Blekersvaartweg is in de huidige toestand niet zonder meer geschikt ora als buurtstructuurweg met centrumfunktie te dienen. Door het veelvuldig iaden en lossen en parkeren op deze vrij smaile weg ontstaan nogal eens opstoppingen en onveilige situaties. Om deze reden is in het Verkeersstructuurplan 3e fase besloten autoverkeer aiieen in de noord-zuid-richting toe te staan, met uitzondering van'het noordelijk en zuidelijk deel in verband met de onfsluiting van een toekomstig parkeerterrein respectievelijk de Bomenbuurt (ten oosten van de Blekersvaartweg, bereikbaar via de brug naar de Esdoornkade) Openbaar vervoer Het plangebied bevindt zich op tamelijk gunstige afstand van het NS-station, nameiijk op hemelsbreed 800-1200 m (werkelijke af- stand 1000-2000 m) Ten opzichte van het openbaar busvervoer ligt de zaak ongunstiger; slechts de noordeiijkste 175 m van liet plangebied en de woningen aan de Oude Posthuisstraat en de Kerklaan iiggen binnen 300 m afstand (hemeisbreed) van een bushaite. In het eerste gevai betreft het de haite van lijn 71 (N.Z.H.) van IJmuiden naar llaarlem-Schalkwijk via de NS-stations van Heemstede en Haariem met een frequentie van 30 minuten. llet ingang van zomer 1983 zal deze lijn echter verlegd worden naar de Kerklaan. Dit betekent dat de zuideiijkste 300 m van het piangebied binnen de invloedssfeer van een bus- halte komen te liggen. De woningen aan de Oude Posthuisstraat en de Kerklaan liggen binnen 300 m afstand van lijn 50 (N.Z.H.), een sneldienst van Leiden naar Haariem raet een kwartier-frequentie. -88-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 93