4e afd. 15 december 1983 137 2. RESULTATEN VAN HET ONDERZOEK EX. ART. 7 B.R.O. 2. J Woningbouuprogramma Het woningbouwprogramnia voor dit gebied houdt verband met de gemeen- telijke woningbehoefte, met het woningtoewijzingsbeleid en met de te verwachten bouwkosten c.q. huurprijzen. Een benadering van de woningbehoefte is verricht in de op 6 mei 19BI door de raad vastgestelde Uoonnota, die de basis vormt voor het hierna volgende. Hier wordt als zodanig de normatieve ruimtebehoefte ten grootte van het huishouden zoals vermeld in de nota aangehouden. Uit de door CEBEON gehouden enquete vermeld in de Woonnota valt af te leiden dat Heemstede ca. 150 urgent woningbehoevende één en twee- persoonshui shoudens heeft. Hiervan wensen er rond 100 een eigen woning. Van deze laatsten geeft rond 50Z een te betalen huur op die lager ig dan voor de nieuwbouw in dit gebied verwacht moet worden. Het bovenstaande betekent, dat het woningbouwprogramma voor dit gebied in sterke mate een afgeleide zal zijn van verschi1 lende uitgesproken wensen en realisatie-aspecten en minder een saldoberekening van bij- voorbeeld de nu geregistreerde woningbehoefte. In dit kader kan het toewijzingsbeleid meer van invloed zijn op het bouwbeleid door met name in te spelen op doorstromingsmogelijkheden. 2.2 Woningbehoefte In hoofdzaak kan voor dit gebied worden uitgegaan van de conclusie uit de Uoonnota, dat in Heemstede overwegend 3 en 4-kamerwoningen moeten worden gebouwd, evenwel met een nadruk op 3-kamerwoningen voorzover het kleine huishoudens betreft. Doordat in de Woonnota wordt verwacht, dat de huidige woningbehoefte en die in 1985 ongeveer even groot zullen zijn, kan het bouwen worden gericht op het structurele tekort in de opbouw van de woningvoorraad Tabel A toont aan, dat in Heemstede in voorbereiding en in aanbouw zijnde woningbouw reeds belangrijk tegeraoet komt aan de behoefte aan 2-kamerwoningen. De verdere aanwezige bouwmogelijkheden, de ligging nabij het centrum van Heemstede en de vermoedelijke bouwkosten in dit gebied pleiten voor de tot standkoming van een woongebied met zo hoog mogelijke bebouwingsdichtheid 2.3 Huishoudens in eengezinauoningen Ook deze groep zal voor dit gebied beperkt in aantal zijn. Er wordt namelijk gestreefd naar huisvesting van vooral kleinere huishoudens in hoge woningdichtheid vanwege de nabijheid van het centrum. Op basis van de Woonnota ware voor wat betreft de eengezinswoningen in hoofdzaak aan 4 en 5-kamerwoningen in de sociale sector te denken. Eén en ander met inachtneming van de tendens, dat het aantal particu- liere (grotere) huurwoningen in lleemstede momenteel met ca. 100 per -89-

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 94