4e afd. 15 december 1983 137 3. PROGRAMMA VAN EISEN. 3.1 A Igemeen A1vorens over te gaau tbt het opstellen van het bestemmingsplan is een progrannaa van eisen geforrouleerd waarin voorwaarden tijn gesteld waaraan het toekomstig grondgebruik in het bestenmings- plangebied dient te voldoen. 0°k hier is een geografisch onderscheid geroaakt in een westelijk deel waar het huidige grondgebruik voor een beiangrijk deel ge- continueerd kan worden, en in een oostelijk deel waar (bouw-) aktlviteiten ontplooid zullen worden. In het hiernavolgende wordt beknopt ingegaan op het prograroma van eisen. Aan dit prograiraua van eisen ligt ten grondslag de voorkeur van verschi1lende insprekers zoais deze door de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 maart 1976 is vastgesteld, alsook de discussie welke gevoerd is in de conmissie voor ruimteiijke ordening en volkshuisvesting van 13 oktober 1981. Ilet ontwerp—programma van eisen heeft vervolgens na perspublikatie ter inzage gelegen. Op 3 juni 1982 is een openbare hoorzitting gehouden. De ingekomen reakties zijn vervolgens verwerkt in het definitieve progranina van eisen, dat tn de openbare zitting van de Kaadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting van 18 augustus 1982 is behandeld. Ilet programma van eisen is bij Raadsbesluit van 26 augustus 1982 vastgesteld. 3.2 Het Oeatelijk deel Ten aanzien van de toekomstige situatie kan worden vermeld, dat het huidige grondgebruik in het westelijk deel voor een belang- rijk deel gecontinueerd kan worden. Hter kan worden volstaan met de opmerking dat vqor de woningen de gebruikelijke regelingen dienen te worden getroffen ten aanzien van de uitbreidingsmoge- lijkheden. Ook zullen de voorzieningse1ementen van enige mate van uitbreidingsmogelijkheid worden voorzien, die aan de hand van (eventuele) concrete plannen en van de plaatselijke situatie na- der dienen te worden vastgesteld. 3.3 Het ooatelijk deel Dit deel van het bestemningsp1angebied vormt één van de laatste bouwlokaties in de gemeente Heemstede'. In dit gebied is naast woningbouw ook gedacht aan het realiseren van een bibliotheek, sportzaal, supermarkt en de daarbij behoren- de parkeerge 1 egenlieid Indien één of meer voorzieningselementen niet gerealiseerd kunnen worden, zal de vrijgekomen ruimte be- stemd worden voor woningbouw. Cekozen is om in het plangebied zoveel mogelijk woningen te situeren. Door de iigging dichtbij het belangrijkste winkelcentrum van lleem- stede zai de orientatie op dit centrum groot zijn (figuur I). Ook de nabijheid van het bosgebied langs de Durgeineester van

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 98