4e afd. 15 december 1983 137 bij moet worden bedacht dat ook zonder bedoelde verplaatsing en vergroting rekening moet worden gehouden met een dalende omzet- ontwikkeling als gevolg van het verminderen van de bestedingen en de daling van het inwonertal. In het algemeen wordt door de onderzoekers bij de aangehouden economische ontwikkeling een af- name van de omzet door deze faktoren met 10 30% aangehouden. Voor Heemstede-centrum wordt tot 1985 een gelijkblijvende omzet verwacht, dalend met ca. 12% in de periode tot 1990 tot 1995 met ca. 14% t.o.v. 1980. Besprekingen met de Kamer van Koophandel en de Rijksconsulent voor HandelAmbacht en Diensten hebben ge- leid tot de constatering dat een A.H.-vestiging aan de Blekers- vaartweg (voor Heemstede een "trekker van formaat") kan bijdragen tot het goed funktioneren van de Binnenweg. De vestiging kan tevens een defensieve funktie vervullen t.a.v. de grootschalige winkelcen- tra in Schalkwijk en Hoofddorp. Groot belang werd door de deskundi- gen gehecht aan de relatie/integratie van een nieuwe vestiging met de Binnenweg. Vervolgens is overleg gepleegd met de aan de Binnen- weg en Bronsteeweg (ged. gevestigde ondernemers en de besturen van de Ondernemersvereniging 't Heem en van de Winkeliersvereniging Minkelcentrum Binnenv;eg) Een meerderheid van de aanwezige leden van laatstgenoemde vereniging sprak zich uit vöör een verplaatsing van de A.H.-vestiging. Het bestuur van 't Heem heeft zich - na raadple- ging door vertegenwoordigers van de diverse winkeliersorganisaties in de ondernemersvereniging van hun achterban - in meerderheid vöör een verplaatsing van de A.H.-vestiging uitgesproken. Op grond van de uitgebrachte adviezen en het resultaat van de besprekingen en over- legsituaties heeft de gemeenteraad op 30 juni 1983 besloten tot de- finitieve reservering van het noord-oostelijk deel van het plange- bied ten behoeve van de vestiging van een A.H.-supermarkt. Het begrip agglomeratie is in dit verband beperkt. Uit de gegevens van het distributie-planologisch onderzoek blijkt dat de omzet inde winkelconcentratie Heemstede-centrum (aangemerkt als "klein stads- centrum" in de subregio Zuid-Kennemerland) voor wat betreft de sek- tor dagelijkse goederen voor 73,7% uit Heemstede en Aerdenhout af- komstig is, voor 14,7% uit Bennebroek, Vogelenzang en De Glip, voor 8,5% uit Haarlem-Zuid en Schalkwijk en voor 3,1% van elders. Niet te verwachten is dat deze verhoudingen aanzienlijke verschuivin- gen te zien zullen geven. In de agglomeratie bevinden zich immers

Raadsnotulen Heemstede | 1983 | | pagina 9