4e afd. 26 januari 1984 1 De eigenaar, houder of verzorger is verplicht het dier binnen veer- tien dagen na de datum van het bericht op te haien of te doen opha- len, zulks tegen betaling van de gemaakte kosten van onderhoud en voeding. Indien de hond niet bin..en de gestelde termijn wordt epge- haald of, indien aan de eigenaar, houder of verzorger geen bericht van het vangen kon worden gegeven binnen veertien dagen na de datum waarop het dier is gevangen, beslissen burgemeester en wethouders welke voorzieningen moeten worden getroffen. In lid 1 wordt de Bosbeeklaan genoemd om ook het gebied tussen Bosbeek en Mariënheuveldat in feite ten zuiden van de Sparrenlaan is gelegen onder het verbod te laten vallen. Het gebied behoeft geen nadere omschrijvingomdat artikel 99 van de A.P.V. bepaalt welke terreinen tot Groenendaal behoren. De leden 2 en 3 zijn gelijk aan de leden 3 en 4 van artikel 52 A.P.V. Naar aanleiding van de in het Beheersplan Groenendaal genoemde verkeers- maatregelen merken wij nog het volgende op. In het wandelbos Groenendaal zijn in het verleden enige verkeersmaatre- gelen genomen op basis van artikel 101 A.P.V., welk artikel bepaalt dat: 1. op de Sparrenlaan, de Bosbeeklaan, de Molenlaan (thans Burg. van Rap- pardlaan) en de hoofdrijbaan van de Vrijheidsdreef alle verkeer wordt toegelaten; 2. burgemeester en wethouders bevoegd zijn te bepalen dat op de in het eerste lid genoemde lanen en rijbaan het verkeer van door hen aan te wijzen vervoermiddelen geheel of gedeeltelijk zal zijn verboden; 3. op alle overige wegen alleen verkeer van voetgangers, met inbegrip van kinderwagens en invalidewagenswordt toegelaten, tenzij burge- meester en wethouders anders bepaien en daarvan ter plaatse op duide- lijke wijze doen blijken; 4. het verboden is voertuigen elders te hebben dan op wegen waarop het verkeer met die voertuigen is toegelaten en op in het bos voor par- keren aangewezen plaatsen. Wij zijn van mening dat het juister is in het vervolg ook in Groenendaal verkeersbesluiten te nemen op basis van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.). De wegen in Groenendaal staan immers, evenals andere wegen in de gemeen- te, open voor het openbaar verkeer.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 2