4e afd. 23 februari 1984 OPHEFFING SCHOOLRAAD 19 Heemstede, 25 januari 1984. Aan de raad, Met de in werking treding van de Wet Medezeggenschap Onderwijs per 1 februari 1982 zijn de bepalingen uit de Kieuteronderwijswet en de Lager-onderwijswet 1920 betreffende de oudercommissies en de school- raad komen te vervallen. Ais overgangsregeiing werd de mogelijkheid geopend om, tot dat de nieuwe overlegstruktuur tot stand is gekomen, de oude overiegorganen in het onderwijs te handhaven. Voor de Heemsteedse Schooiraad is van deze overgangsregeling gebruik gemaakt. Ingevolge artikel 24, vijfde lid, van de Wet Medezeggenschap Onderwijs behoren met ingang van 1 februari 1984 aan de schoien de definitieve medezeggenschapsraden ingesteld te zijn. Als overkoepelend orgaan van deze raden kan voor aangelegenheden die van gemeenschappe- iijk belang zijn voor de betrokken scholen, een gemeenschappelijke mede- zeggenschapsraad ingesteld worden, indien de betreffende scholen door hetzelfde bestuur in stand worden gehouden. Gelet op het feit dat er per 1 augustus 1985 nog slechts drie openbare (basis)scholen zullen bestaan, menen wij voorshands dat aan een gemeenschappelijke medezeggenschapsraad geen behoefte bestaat. Per 1 februari 1984 zal er dus geen plaats meer zijn voor de oude over- legorganen binnen het onderwijs, zodat de Heemsteedse Schoolraad met in- gang van deze datum opgeheven dient te worden. In zijn vergadering van 5 oktober 1983 heeft de Heemsteedse Schoolraad de kwestie omtrent haar opheffing behandeid. Dit heeft geresulteerd in een aan ons gericht verzoek u voor te stellen de raad met ingang van 1 fe- bruari 1984 op te heffen. Wij stellen u onder aanbieding van een ontwerp-besluit voor de Heemsteed- se Schoolraad met ingang van 1 februari 1984 op te heffen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 17