4e afd. 23 februari 1984 22 De uitwerkingsfase resulteert in een bestek, bestektekeningen en berekeningen zowel voor de bouwkundige werken als voor de civiel- technische werken zoals deze worden gehanteerd als basis voor het aanvragen van de bouwvergunning alsmede een uitgebreide technische omschrijving, hierna te noemen "het uitgewerkte plan". 1.3 Zowel na afloop van de ontwerpfase als na afloop van de uitwer- kingsfase vindt toetsing van het resultaat plaats door de gemeente aan de hand van het programma. Indien bij toetsing wordt gekonsta- teerd dat het ontwerp en/of het uitgewerkte plan afwijkt/afwijken van het programma en/of het bestemmingsplan, is de projektontwikke- laar gehouden, in overleg met de gemeente, het ontwerp dan wel het uitgewerkte plan ten genoegen van de gemeente aan te passen aan het programma en/of het bestemmingsplan. 1.4 De projektontwikkelaar zal al het mogelijke doen wat, naar objek- tieve maatstaven, in het belang is van de kwaliteit en de haalbaar- heid van het projekt. 1.5 De projektontwikkelaar verklaart zich bereid als risicodrager/finan- cier van het projekt exclusief woningwet-woningen te zullen optre- den. Hij zal bij het ondertekenen van deze overeenkomst een verkla- ring overleggen, waaruit ten genoegen van de gemeente blijkt dat, indien te zijner tijd overeenstemming wordt bereikt over een moge- lijk te sluiten exploitatie-overeenkomst, de hiertoe benodigde middelen beschikbaar zullen worden gesteld. Artikel 2: De taak van de gemeente 2.1 De gemeente verplicht zich tot het volgen van de noodzakelijke pro- cedures in het kader van de wet op de ruimtelijke ordening en de woningwet etc. en voorts al het overige te doen waartoe zij, gezien haar publiekrechtelijke taak, ter zake van het projekt gehouden is. 2.2 De gemeente zal het ontwerp en het uitgewerkte plan toetsen aan het programma binnen het tijdsbestek overeenkomstig het tijdschema en het resultaat vastleggen in toetsingsrapporten. 2.3 De gemeente zal bevorderen dat haar besluitvorming ter zake van het projekt tijdig en conform het tijdschema plaatsvindt. -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 29