4e afd. 23 februari 1984 22 9.3 Indien voor partijen vaststaat dat de te volgen procedure(s) in het kader van de wet op de ruimtelijke ordening en/of de woning- wet etc. ieiden/leidt tot een vertraging van meer dan 2 jaar, ten opzichte van het tijdschema en gerekend vanaf de eerste ter vissie legging van de ontwerp-uitwerking van het bestemmingsplan staat het ieder der partijen vrij de overeenkomst te beëindigen. Een partij zal hiertoe eerst overgaan nadat zijgedurende een periode van maximaal 3 maanden, met de wederpartij overleg ge- pleegd heeft over een mogeiijke wijziging van de opzet van het projekt. Indien dit overieg niet tot resuitaat leidt, zal geen verrekening piaatsvinden van door partijen gemaakte planvoorbe- reidings- en ontwikkelingskosten. 9.4 Indien de overeenkomst op grond van het in artikel 9.3 bepaalde is geëindigd, staat het de gemeente vrij de procedures in het ka- der van de wet op de ruimtelijke ordening en de woningwet etc. niet verder voort te zetten. Worden deze procedures wel voortgezet en leiden deze alsnog tot het verlenen van (een) bouwvergunning(en) voor het projekt, dan zal de gemeente in overleg treden met de projektontwikkelaar voor het sluiten van een nieuwe samenwerkingsovereenkomst. Bij het formuleren van de nieuwe overeenkomst zulien partijen uit- gaan van het gestelde in de ontbonden overeenkomst, tenzij gewij- zigde omstandigheden zich hiertegen verzetten, in welk geval de overeenkomst aan deze omstandigheden zal worden aangepast. 9.5 Wanneer naar objektieve maatstaven is vast te stellen dat de te volgen procedure(s) in het kader van de wet op de ruimtelijke or- dening en/of de woningwet etc. niet zullen/zal leiden tot het ver- lenen van bouwvergunning(en) voor het projekt, zullen partijen overleg plegen over de aanpassing van het programma, het projekt en het tijdschema. Indien dit overleg ieidt tot overeenstemming, wordt het projekt opnieuw in procedure gebracht. Partijen dragen zelf de additionele kosten die voor partijen uit deze aanpassingen voortvioeien. -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 36