22 Het gestelde in artikel 9.3 is mutatis mutandis van toepassing op het aldus, in overleg tussen partijen, aangepaste tijdschema. 9.6 Indien het overieg als bedoeld in artikel 9.5 niet leidt tot over- eenstemming, staat het ieder der partijen vrij de overeenkomst te beëindigen. Alsdan zal geen verrekening plaatsvinden van de door partijen gemaakte planvoorbereidings- en ontwikkelingskosten. 9.7 Indien de projektontwikkelaar in onvoldoende mate meewerkt aan het aanpassen van het projekt overeenkomstig de door de gemeente op basis van het programma op te stellen toetsingsrapporten inzake het ontwerp en het uitgewerkte plan, heeft de gemeente het recht de overeenkomst te beëindigen. Alvorens van dit recht gebruik te maken, zal de gemeente de projekt- ontwikkelaar bij aangetekend schrijven bekend maken dat naar haar oordeel de projektontwikkelaar in onvoldoende mate meewerkt aan de aanpassing als in de eerste volzin van dit artikel bedoeld en zal zij de projektontwikkelaar tegelijkertijd met inachtneming van een naar omstandigheden redelijke termijn alsnog gelegenheid bieden in voldoende mate mee te werken. Alsdan heeft de gemeente het recht het projekt voort te zetten met een andere wederpartij, mits deze andere wederpartij, per saldo naar de alsdan geldende omstandigheden gemeten, geen gunstiger voor- waarden verkrijgt dan de projektontwikkelaar. De projektontwikke- laar zal er zorg voor dragen, een en ander overeenkomstig het Regle- ment meervoudige opdracht d.d. 27 aprii 1983, dat in dat geval de voortzetting van het projekt niet door de architekt kan worden ver- hinderd. Alsdan zal geen verrekening plaatsvinden van door partijen gemaakte planvoorbereidings- en ontwikkelingskosten. De projektontwikkelaar is in dat geval aan de gemeente een schade- vergoeding verschuldigd. Deze schadevergoeding is gefixeerd op f 1.500.000,— 9.8 Indien de projektontwikkelaar surséance van betaling dan wel zijn fai11issement aanvraagt, failliet wordt verklaard, of één der par- tijen in gebreke blijft in de nakoming van één of meer van zijn uit deze overeenkomst of uit de wet voortvloeiende verplichtingenwordt hij geacht weigerachtig of nalatig te zijn. 4e afd. 23 februari 1984 i n

Raadsnotulen Heemstede | 1984 | | pagina 37